Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

LMTA studento filmas – JAV trumpametražių filmų festivalyje

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vaizdo režisūros studento Danieliaus Minkevičiaus filmas „Nukryžiavimas“ atrinktas į didžiausią JAV trumpametražių filmų festivalį – Palm Springs ShortFest 2020. Šį festivalį rengia prestižinio, vieno svarbiausių JAV kino renginių – Palm Springso tarptautinio filmų festivalio – organizatoriai.

Danielius Minkevičius

Dėl pandemijos aplinkybių, šiais metais festivalis vyks internetu. Oficiali filmų programa, atrinkta iš daugiau nei 6 tūkstančių kandidatų, bus prieinama peržiūroms festivalio internetiniame puslapyje birželio 16–22 d. Čia viso festivalio metu bus galima pamatyti ir Danieliaus Minkevičiaus filmą „Nukryžiavimas“. 

Birželio 21 d. festivalis paskelbs filmus, kurie gaus apdovanojimus ir piniginius prizus, siekiančius 25 tūkstančius dolerių. Kartu bus išdalinti ir penki apdovanojimai, kurie suteiks filmams kvalifikaciją dalyvauti ir varžytis dėl „Oskaro“ prizų ateinančiuose JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimuose.

Per 24 metus Palm Srpingso festivalyje buvo pristatyta daugiau nei 100 filmų, kurie, gavę kvalifikaciją, vėliau laimėjo „Oskaro“ apdovanojimą. Šie įvertinimai filmams taip pat suteikia galimybę varžytis prestižiniuose BAFTA apdovanojimuose Anglijoje bei Goya apdovanojimuose Ispanijoje.

Danieliaus Minkevičiaus filmas „Nukryžiavimas“ – tai psichologinė drama, paremta to paties pavadinimo Ričardo Gavelio novelės motyvais. Paslaptingas ir uždaras filmo veikėjas Tomas, sutikęs jį žavinčią merginą, mintimis pradeda vis labiau tolti nuo realybės. „Jis vienintelis galėjo tai padaryti – ir padarė“, – taip skamba filmo citata.

Filmo režisierius D. Minkevičius, šiais metais baigsiantis režisūros bakalauro studijas LMTA, itin džiaugiasi premjera tokio mąsto festivalyje: „Tai be galo didelis įvertinimas bei paskatinimas, kuris padės tolimesnei filmo kelionei.“ Filmo komanda jau sulaukė kvietimų dalyvauti ir kituose tarptautiniuose filmų festivaliuose.

Pagrindinį filmo vaidmenį atlieka žinomas teatro ir kino aktorius Rytis Saladžius, praėjusiais metais pelnęs „Auksinį scenos kryžių“ už vaidmenį Jo Strømgreno spektaklyje „Durys“. Merginos vaidmenį atlieka jauna menininkė Aistė Marija Stankevičiūtė.

Oficialus filmo puslapis: https://www.facebook.com/Crucifixionfilm

Filmo „Nukryžiavimas“ kūrybinės grupės informacija
2020 06 05 


Filmo anonsas: