Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

LMTA tampa Europos universitetų aljanso „FilmEU“ nare!

Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (LMTA) pasiekė ilgai laukta žinia: Europos kūrybinių ir kultūrinių  industrijų universitetinių mokyklų aljansui „FilmEU“ skirtas milijoninis finansavimas. LMTA jau anksčiau buvo sulaukusi kvietimo tapti tikrąja aljanso nare, o šis laimėtas konkursas sustiprina visateisį dalyvavimą aljanso veiklose. Europos Komisija skyrė 12,8 mln. eurų finansavimą FilmEU aljanso keturių metų „Erasmus+“ programos projektui „FilmEU+“ ir 4.9 mln. eurų finansavimą penkerių metų plėtros, inovacijų ir tyrimų projektui „WIRE FilmEU“. Tai reikšminga Europos Sąjungos investicija, kuri svariai prisidės prie aukštųjų meno mokyklų veiklos tobulinimo ir mokslinių bei meninių tyrimų plėtros Lietuvoje ir visoje Europoje.

LMTA jubiliejaus šventė Lukiškių aikštėje (c) Povilas Jarmala

„FilmEUׅ“ aljansas, iš pradžių vienijęs keturias kūrybinių ir kultūrinių industrijų universitetines mokyklas, pernai išaugo dvigubai. Prie senųjų Europos valstybių aukštojo mokslo institucijų prisijungė dar keturios naujosios partnerės. Aljansui vadovauja Lusófonos universitetas Portugalijoje. Dabar „FilmEU+“ priklauso senieji konsorciumo nariai: LUCA menų mokykla Belgijoje, Dún Laoghaire dizaino, menų ir technologijų institutas Airijoje (IADT) ir Talino universitetas Estijoje (TLU), taip pat naujosios narės – Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA), Scenos menų akademija Slovakijoje (VŠMU), VIA Universiteto koledžas Danijoje ir Nacionalinė teatro ir kino meno Krastyo Sarafov vardo akademija Bulgarijoje (NATFA).

„FilmEU“ turi ambicingą tikslą – sustiprinti Europos, kaip švietimo, mokslinių tyrimų ir inovacijų kultūros ir kūrybinių industrijų srityse lyderės, pozicijas. „FilmEU“ koordinatorius Manuel José Damásio yra įsitikinęs, kad jungdamas labai įvairaus profilio meno institucijas, vienydamas skirtingų geopolitinių regionų šalis, aljansas „FilmEU“ darys įtaką visam menų srities aukštojo mokslo sektoriui visose Europos valstybėse.

LMTA Kino ir TV katedros studentų darbo filmavimas (c) Karina Mečkovska

LMTA Kino ir televizijos katedros vedėjas doc. Vytautas Dambrauskas teigia: „Aljanso „FilmEU“ iniciatyva kino, apskritai meno ir kultūros srityje yra išskirtinė. LMTA įsitraukimas į Europos kino mokyklų aljanso projektus ir veiklas yra  revoliucinis žingsnis ne tik jos nacionalinei kino mokyklai, bet ir Lietuvos kinui bendrai. Kinas, kaip neatsiejama mūsų kultūrinės aplinkos dalis, yra galinga audiovizualinės išraiškos priemonė, galinti perteikti jaudinančias istorijas, dalytis idėjomis, emocijomis ir žiniomis. „FilmEU“ aljansas, gausiai finansuojamas Europos Komisijos, sieks įrodyti, kad kūrybinės audiovizualinio meno šakos gali svariai prisidėti prie ekonominės ir socialinės gerovės.“

LMTA Kino ir TV katedros renginys (c) Karina Mečkovska

„Susibūrusios į „FilmEU“ aljansą, kiekviena partnerinė mokykla atneša savo stiprybes. Projektų „FilmEU+“  ir „WIRE FilmEU“ tikslas – paskatinti inovacijas, meninius ir mokslinius tyrimus bei keitimąsi idėjomis tarpdiscipliniškiausioje meno srityje – kino meno srityje.  Greta ir visai akademinei bendruomenei atsiras daugiau bendradarbiavimo galimybių studijų, mokslo ir meno plotmėse, atsivers naujos tarptautinės laboratorijos, infrastruktūriniai ir tyrimų centrai“, – pabrėžia  LMTA Meno ir mokslo prorektorė doc. dr. Ramunė Balevičiūtė.

Europos universitetinių kūrybinių ir kultūrinių industrijų mokyklų aljansas siekia ugdyti naują jaunų europiečių kartą, kuri dirbtų drauge, bendradarbiautų skirtingose kino meno ir mokslo srityse ir įgytų tarpsritinių, tarpkultūrinių, tarpdisciplininių, skaitmeninių technologijų  ir antreprenerystės įgūdžių.  Vykdomos veiklos yra susijusios su klimato kaitos, tvarumo ir įtraukties problematika, pagarbos žmogaus teisėms klausimais.

XII-asis Šoblės kino festivalis (c) Ugnius Bagdonavičius

„Labai svarbu, kad projektuose numatomas studentų įsitraukimas į įvairių veiklų organizavimą. „FilmEU“ aljanso visa veikla orientuota į ateitį –  tai strategija mažiausiai dešimčiai metų.  O tą ateitį kuria dabarties studentai“, – sako Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorė doc. dr. Judita Žukienė.

Šių metų spalio pradžioje Leuvene (Belgijoje) įvyks pirmasis susitikimas su mokyklų vadovais ir EK finansuotų projektų „FilmEU+“ ir „WIRE FilmEU“ koordinatoriais, taip pat bus pasirašytos sutartys tarp Europos Komisijos ir Aljanso „FilmEU“ partnerinių mokyklų. Susitikimo tikslas – numatyti konkrečius veiklos žingsnius artimiausioje ateityje.

LMTA informacija
2023 07 20