Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

LMTA vyksta „Nordplus“ programos „IMMEDIA“ kursai

Rugsėjo 7–17 d. Vilniuje vyksta Nordplus programos finansuojami intensyvūs praktiniai kursai IMMEDIA, kuriuos Lietuvos muzikos ir teatro akademija rengia kartu su septyniomis partnerinėmis aukštosiomis muzikos mokyklomis iš Šiaurės ir Baltijos šalių.

„Immedia“ kusai (c) Jonas Šopa

Šioje kūrybinėje laboratorijoje dalyvauja 20 studentų ir 7 dėstytojai – elektroninės ir elektroakustinės kompozicijos, garso ir vaizdo technologijų ekspertai, kurie dalinsis patirtimi su studentais ir padės jiems įgyvendinti kūrybinius sumanymus. Studentai mokysis kurti muziką garso sferai, derinant ją su vaizdu, tokiu būdu plėtojant šiuolaikinės imersinės medijos galimybes (360 laipsnių garsas ir vaizdas).

Pagrindinė IMMEDIA kursų tema – ambisoninis garso formatas, 360 laipsnių video formatas ir jų derinimas imersinės medijos kontekste. Imersijos sąvoka naudojama ne tik eksperimentinio meno kontekstuose, ji priskiriama ir augančioms kūrybinių industrijų sritims, tokioms kaip virtuali realybė, 3D garso ir vaizdo projekcijos ir pan.

Kūrybiniai eksperimentai ir projektų vystymas vyks Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje LMTA Muzikos inovacijų studijų centre (MiSC). Norėdami projekto rezultatus pristatyti didesniam klausytojų skaičiui, projekto rengėjai garso sferą instaliuos ir LMTA Didžiojoje salėje. Projekte dalyvauja įvairių specialybių studentai: kompozitoriai, garso režisieriai, vaizdo menininkai.

Projekto temomis besidominčius studentus ir dėstytojus kviečiame į paskaitas LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje. Tvarkaraštis:

2021 m. rugsėjo 8 d., trečiadienis
9.30 val. Spatial Composition Techniques. Mantautas Krukauskas (Lietuva)
11.30 val. 360 Camera Shooting. Heikki Timonen (Suomija)

2021 m. rugsėjo 9 d., ketvirtadienis
9.30 val. Working With Surround Sound: Personal Approach. Rikhardur Fridriksson (Islandija)
11.30 val. Time & Space: Constructing the Audiovisual. Maksimilianas Opriška (Lietuva)

2021 m. rugsėjo 10 d., penktadienis
9.30 val. Ways of Listening. Alessandro Perini (Italija, Švedija)

IMMEDIA projekto metu sukurti audiovizualiniai kūriniai auditorijai bus pristatyti rugsėjo 16 d., Lietuvos muzikos ir teatro akademijos centriniuose rūmuose (Gedimino pr. 42). Projekto baigiamųjų renginių tiksli programa bus paskelbta 3 dienas prieš renginį. 

Projekto koordinatorius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Partneriai: Danijos karališkoji muzikos akademija, Latvijos Jazepo Vytuolo muzikos akademija, Lundo universiteto Malmės muzikos akademija, Bergeno menų universitetas, Helsinkio menų universiteto Sibelijaus akademija, Metropolia taikomųjų mokslų universitetas, Oulu taikomųjų mokslų universitetas.

Dėstytojai: Alejandro Olarte (Sibelijaus akademija), Heikki Timonen, Jussi Tuohino (Oulu taikomųjų mokslų universitetas), Alessandro Perini (Lundo universiteto Malmės muzikos akademija), Mantautas Krukauskas, Jonas Jurkūnas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija), Maksimilianas Opriška (FUME, Lietuva), Rikhardur Fridriksson (Islandijos menų akademija).

Projekto rengėjai: 
Mantautas Krukauskas, LMTA muzikos inovacijų studijų centro vedėjas, mantautas.krukauskas@lmta.lt 
Rima Rimšaitė, Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja, rima.rimsaite@lmta.lt

2021 09 07

Nuotraukų galerija