Maskvoje pažymėtos 110-osios Stasio Vainiūno gimimo metinės

Lietuvos Respublikos ambasadoje Maskvoje spalio 18 d.  surengtas koncertas, skirtas žymaus lietuvių kompozitoriaus, pianisto ir pedagogo Stasio Vainiūno 110-osioms gimimo metinėms pažymėti.

Atminimo vakarą pradėjęs ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas pažymėjo, kad Stasys Vainiūnas iki šiol tebėra garsus muzikos atlikėjo ir kūrybos darbais. Reikšminga kompozitoriaus kūrybos dalis atsirado dramatiškų istorinių permainų laikotarpiu. „Stasio Vainiūno gyvenimas ir kūryba gali būti pavyzdžiu, kaip talentas ir kūryba suartina skirtingų tautų žmones. Į tradicinius tarptautinius S. Vainiūno pianistų konkursus į Lietuvą jaunieji talentai suvažiuoja iš viso pasaulio. Ir šio vakaro viena iš koncertinės programos atlikėjų, Rusijos Gnesinų muzikos akademijos aspirantė Anastasija Milovanova gins disertaciją iš S. Vainiūno kūrybos“ – sakė ambasadorius.           

Renginyje dalyvavusi kompozitoriaus dukra, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė Birutė Vainiūnaitė taip pat pasidžiaugė, kad Rusijoje susiformavo S. Vainiūno kūrybą populiarinančių muzikos atlikėjų grupė. Be to, profesorė pasidalijo asmeniniais prisiminimais: kaip išryškėjo S. Vainiūno talentas, kaip menininkas vis ieškojo naujų raiškos būdų ir meninių sprendimų bei siekė išugdyti naujas atlikėjų kartas.

Vakaro svečiai ir dalyviai turėjo galimybę išklausyti paties Vainiūno atliekamo kūrinio įrašą, susipažinti su jo muzikinėmis kompozicijomis fortepijonui, smuikui, violončelei. Koncerto metu taip pat skambėjo Rusijos atlikėjų lietuvių kalba atliekami S. Vainiūno romansai Alekso Churgino, Vinco Mykolaičio-Putino, Jono Aisčio poezijos motyvais. 

Lietuvos Respublikos ambasados Rusijos federacijoje informacija
2019 10 23 

Koncerto nuotraukos: