Narystė aljanse – daugiau galimybių ne tik Akademijai, bet ir Lietuvos kultūrai bei mokslui
Lietuvos muzikos ir teatro akademija, pernai tapusi Europos kūrybinių industrijų mokyklų aljanso „FilmEU“ nare, dalyvavo Kaune vykusioje diskusijoje „Europos universitetų aljansai. Kompetencijos inovatyviai ekosistemai“.
Renginyje susitiko Lietuvos aukštųjų mokyklų, dalyvaujančių Europos universitetų aljansuose, bendruomenių nariai, valstybės ir viešųjų institucijų bei verslo atstovai, aukštojo mokslo praktikai.
„Lietuvos muzikos ir teatro akademija ne taip seniai prisijungė prie europinio aljanso, tad mums itin įdomi kitų aukštųjų mokyklų patirtis ir geroji praktika įgyvendinant aljansų tikslus. Pasinaudodami renginyje kilusiomis idėjomis sieksime ne tik kuo efektyviau įgyvendinti projekte „FilmEU+“numatytas veiklas, bet ir proveržio inovacijų ir antreprenerystės srityse“, – sako Lietuvos muzikos ir teatro akademijos meno ir mokslo prorektorė doc. dr. Ramunė Balevičiūtė.
Pasak prorektorės, diskusijoje išryškėjo ir dar viena žinutė – narystė aljanse suteikia galimybių ne tik konkrečiai aukštajai mokyklai, tačiau ir visai sričiai bei šaliai. Lietuvos muzikos ir teatro akademija sieks pasinaudoti šia išskirtine galimybe, stiprindama savo lyderystę kino ir medijų studijų bei kūrybinių industrijų srityje.
Renginio dalyviai labiausiai atkreipė dėmesį į studentų motyvaciją įsitraukiant į naujas inovatyvias papildomas veiklas ir strateginės partnerystės kultūros kūrimą. Moderuojant Ryčiui Juozapavičiui, šias dvi temas dalyviai nagrinėjo dirbtuvėse.
„Jaučiame, kad partnerystė aljanse mus įgalina ir leidžia tobulėti srityse, kuriose jaučiame poreikį augti, nes galime pasinaudoti partnerių įdirbiu ir sukaupta patirtimi mainais pasiūlant tą patį kažkurioje kitoje srityje. Būtent todėl partnerystės audiovizualinio meno edukacijoje ir sklaidoje mums yra itin aktualios – bendradarbiavimas praturtina visas aljanse dalyvaujančias puses unikaliomis tarpusavio kultūrinio identiteto perspektyvomis“, – teigia akademijos Kino ir televizijos katedros vedėjas doc. Vytautas Dambrauskas.
Diskusijoje ir dirbtuvėse dalyvavę aukštųjų mokyklų, verslo ir kitų institucijų atstovai įvardino, kad aljansai veikia kaip vizionierius jungiantis tinklas, suteikiantis galimybių kurti strateginių partnerysčių kultūrą. Aljansai taip pat gali padėti veikti nacionalinės politikos formavimą siekiant efektyvesnio aukštojo mokslo sistemos valdymo, vertinant visuomenės norą mokytis nacionaliniu mastu ir kt.
Renginio dalyviai sutarė, kad reikalingas bendras ir ilgalaikis visų suinteresuotųjų šalių susitarimas dėl bendradarbiavimo, aukštojo mokslo vystymo krypčių, ateities tendencijų, siekiant užtikrinti darnią aukštojo mokslo plėtrą.
Lietuvos muzikos ir tetaro akademija nuo 2023 m. liepos mėn. yra Europos universitetinių kūrybinių ir kultūrinių industrijų mokyklų aljanso „FilmeEu“ narė. Šis aljansas siekia ugdyti naują jaunų europiečių kartą, kuri bendradarbiautų skirtingose kino meno ir mokslo srityse ir įgytų tarpsritinių, tarpkultūrinių, tarpdisciplininių, skaitmeninių technologijų ir antreprenerystės įgūdžių.