Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Nauja teatro meno studijų programos specializacija – lėlių ir objektų teatras

Šįmet būsimųjų Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų laukia kelios naujienos. Lėlių ir objektų teatro specializacija Klaipėdos fakultete (pirma pakopa, menų bakalauras) – viena jų.

Vakar Lietuvos lėlininkai minėjo profesinę šventę – tarptautinę lėlininkų dieną. „Marionetės žavi naivia gracija, dievišku skulptūrų kampuotumu. Jos primena egiptietiškus hieroglifus, tai yra kažką paslaptingo ir švaraus,- sako dramaturgas Anatolis Fransa, – kada jos vaidina Šekspyro dramą arba Aristofaną, man atrodo, kad poeto mintis atsiskleidžia šventraščiuose ant šventyklos sienų“.

Lėlių ir objektų teatro režisūros specializacijos tikslas – parengti profesionalų lėlių ir objektų teatro kūrėją – režisierių ir aktorių, išmanantį teatro meną istoriniu ir teoriniu požiūriais, žinantį lėlių ir objektų kūrimo ir valdymo technologijas, spektaklio kūrimo būdus, mokantį kritiškai mąstyti, analizuoti ir vertinti meno reiškinius, gebantį realizuoti savo menines idėjas.

Baigę studijas absolventai galės dirbti įvairiuose Lietuvos lėlių teatruose ir jų trupėse, kultūros ir švietimo, pramogų industrijų įstaigose, inicijuoti ir įgyvendinti nacionalinius ir tarptautinius kultūros projektus, taip pat – savarankiškai reikštis kūrybinėje, meninėje profesinėje veikloje.

Lėlių ir objektų teatro  specializacija yra atvira įvairaus amžiaus žmonėms, norintiems pažinti šią unikalią savo žaisme ir gilumu profesiją. 

Kviečiame susipažinti su lėlių ir objektų teatro studijomis šiame filmuke.