Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

„NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“ įgauna pagreitį!

Rugsėjo 16 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete startavo išskirtinės dokumentinio kino dirbtuvės. Penktąjį kartą Klaipėdoje vienintelį tokio tipo projektą organizuoja Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius (AMII).

Klaipėdos miestui sukanka 770 metų, todėl minint uostamiesčio gimtadienį pasirinkta kūrybinių dirbtuvių tema – Klaipėdos kontrastai. Dalyviai, suformavę kūrybines komandas, filmuos trumpametražius dokumentinius filmus, kuriais sieks atskleisti Klaipėdos miesto kultūrinės ir architektūrinės įvairovės žavesį.

Paskaitą skaito Marija Stonytė

NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“ prasidėjo nuo koordinatorės Džiugintos Gabrielės Radavičiūtės įvadinės paskaitos apie projekto ypatumus, po kurios Marija Stonytė skaitė paskaitą „Dokumentinis kinas: kaip užfiksuoti nematomą?“. Dokumentinio kino režisierė dalyvius supažindino su dokumentinio kino specifika ir šiam žanrui būdingomis filmavimo technikomis, kurias dalyviai galės panaudoti, kurdami savo filmus. Susitikimo su Klaipėdos kino biuro vadovu Tomu Jašinsku metu kūrybinių dirbtuvių dalyviai iš arčiau susipažino su unikaliomis ir dar kino kameroje neužfiksuotomis Klaipėdos lokacijomis. Pirmojo pitchingo metu dalyviai pristatė savo dokumentinių filmų idėjas, diskutavo su mentoriais ir plėtojo savo filmo koncepciją. Jau greitai Klaipėdos gatvėse galėsite pastebėti jaunųjų kūrėjų komandas darbo įkarštyje!

Vėliau dalyviai tęs savo kelionę montažo, garso ir vaizdo postprodukcijos kelyje. Tam, kad kūrybinis procesas vyktų sklandžiai, viso projekto metu dalyvius konsultuoja kino industrijos profesionalai: operatorius Ričardas Rutkauskas, montažo režisierius Modestas Endriuška, režisierė Inesa Kurklietytė, garso režisierius ir kompozitorius Ramūnas Jasutis, projekto lektorė, režisierė Marija Stonytė.

Dirbtuvių metu sukurti darbai – trumpametražiai dokumentiniai filmai – bus pristatomi atviroje kino peržiūroje rugsėjo 24 d. 18 val. „Klaipėdos kultūros fabrike“. Įėjimas nemokamas.

Projekto rėmėjai ir partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, VšĮ Medijų uostas, VšĮ Culture Bridge, Klaipėdos kino biuras, Klaipėdos kultūros fabrikas.

Organizatorių informacija ir nuotraukos
2022 09 19