Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

– Proginiai leidiniai

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos leidiniai parduodami Centrinių rūmų (Gedimino pr. 42) skaitykloje, prašom kreiptis LMTA darbo metu (I-IV 9-17 val., V 9-15.45 val., pietų pertrauka 12-13 val., mokėti kasoje). Skaityklos tel. pasiteiravimui (8 5) 262 8447. Norėdami įsigyti didesnį kiekį LMTA leidinių ar gauti sąskaitą faktūrą, rašykite leidyboscentras@lmta.lt arba leidiniai@lmta.lt.


Nespalvoto portreto spalvos. Muzikologas Adeodatas Tauragis.
Vilnius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2017. 83 p.
ISBN 978-609-8071-39-9
Kaina 3 €

Leidinys skirtas muzikologo, muzikos švietėjo, bibliografo, dabartinės Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Muzikos istorijos katedros docento Adeodato Tauragio (1936–2004) gyvenimo ir veiklos apžvalgai. Laimutės Ligeikaitės straipsnyje „Adeodato Tauragio portreto spalvos“ pristatomos jo veiklos gairės, pateikta atsiminimų. Knygelę papildo ir išsami A. Tauragio darbų bibliografija. Leidinys gausiai iliustruotas. 


Mykolas Kleopas Oginskis. Sielos ir minčių Tėvynė – Lietuva. Sudarytoja Laima Budzinauskienė, fotografijų autorė Lilija Valatkienė. Vilnius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2015. 94 p.
ISBN 978-609-8071-28-3
Kaina 11 €

Paminint 250-ąsias kunigaikščio, diplomato, Abiejų Tautų Respublikos politinio veikėjo, Vilniaus universiteto garbės nario, kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio gimimo metines, šiuo leidiniu siekiama prisiminti Oginskio muzikinį ir literatūrinį palikimą, pažvelgti į fotografijose užfiksuotus šio didiko aplinką liudijančius fragmentus. Gausiai nuotraukomis iliustruota knyga atkuria svarbiausius su Lietuva ir Vilniumi susijusius Oginskio gyvenimo bei kūrybos faktus. Knygoje greta nuotraukų publikuojami du M. K. Oginskio laiškai (Lettres sur la musique) ir juos aptariantis straipsnis.

Turinys


Sound Art in City Spaces. Vilnius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2015. 91 p. 
ISBN 978-609-8071-24-5
Neparduodama

Sound Art in City Spaces (Garso menas miesto erdvėse) – tai novatoriško Europos Komisijos finansuoto projekto, vykusio 2008–2011 m., rezultatų pateikimas. Projekte dalyvavo penki miestai (Berlynas, Portas, Geteborgas, Verona ir Vilnius), septynios aukštosios menų mokyklos, 60 menų studentų, apie 15 nuolatinių dėstytojų ir daugybė ekspertų bei pagalbininkų. Knygą sudaro pačių dalyvių (dėstytojų ir studentų) tekstai, atspindintys požiūrį į projektą: jo tikslus, struktūrą, metodinę, meninę, sociologinę ir visuomeninę svarbą. Knyga gausiai iliustruota.


Tyliu balsu. Muzikologė Jūratė Gustaitė. Vilnius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2015. 53 p. 
ISBN 978-609-8071-23-8
Neparduodama

Leidinys skirtas muzikologės ir ilgametės pedagogės, beveik du dešimtmečius (1988–2005) vadovavusios Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos istorijos katedrai, doc. dr. Jūratės Gustaitės veiklai. Muzikologinės ir pedagoginės veiklos bruožus atskleidžia išsamus prof. habil. dr. Algirdo Jono Ambrazo straipsnis, kuriame apžvelgiama ne tik Jūratės Gustaitės muzikologinė veikla, svarbiausios publikacijos, bet ir jos nuoseklus kelias muzikos link – nuo žurnalistikos studijų Vilniaus universitete iki muzikologės profesijos pasirinkimo. Leidinyje pateikiamas J. Gustaitės absolvenčių sąrašas, jos darbų bibliografija, daug nuotraukų, kurios atspindi įvairius muzikologės gyvenimo ir veiklos etapus.


Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kamerinio ansamblio katedra. 1964–2014. Chamber Ensemble Department of the Lithuanian Academy of Music and Theatre. Vilnius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2014. 95 p.
ISBN 978-609-8071-15-3
Neparduodama 

Istoriją kuria žmonės. Leidinyje, skirtame LMTA Kamerinio ansamblio katedros 50-mečiui, pristatomi katedros nariai, , kurę jos istoriją ir lietuvišką kamerinio ansamblio pedagogikos tradiciją – nuo iškilių menininkų iki kamerinei muzikai atsidavusių iliustratorių. Nuo pedagogų, kurių aktyvi ir produktyvi veikla inspiravo katedros atsiradimą ir jos tradicijų kūrimą, jų auklėtinių, tas tradicijas puoselėjusių ir jas turtinusių, iki jaunosios kartos pedagogų, kurie, mokydamiesi iš savo vyresniųjų kolegų, pamažu perima katedros 50 metų paveldą.

Greta čia dirbusių asmenybių biografijų, leidinyje galima rasti katedros tarptautinės veiklos apžvalgą bei Kamerinio ansamblio katedros magistrantūros studijų programą. Leidinys parengtas lietuvių ir anglų kalbomis.