Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

LMTA – Europos kamerinės muzikos akademijos ir „Musethica“ sesija

Lietuvos muzikos ir teatro akademija birželio 22–27 d. rengia Europos kamerinės muzikos akademijos (ECMA) sesiją. Jos metu karjerą pradedantys, bet jau pripažinimą pelnę kameriniai ansambliai iš septynių Europos šalių tobulinsis pas pripažintus klasikos meistrus bei surengs koncertus LMTA Didžiojoje salėje, LDK Valdovų rūmuose ir socialinę atskirtį patiriančiose bendruomenėse.

„Musethica“ įkūrėjas prof. Avri Levitan. Gotland Chamber Music Festival nuotrauka

Pastarieji pasirodymai yra dalis tarptautiniu mastu vystomo edukacinio metodo „Musethica“. Jį pristatyti atvyksta vienas iš metodo įkūrėjų, žymus Izraelio ir Vokietijos altininkas prof. Avri Levitan. „Musethica“ kelia ne tik meninius, bet ir socialinius tikslus. Metodo šūkis „Mokymasis per praktiką“ („Learning by doing“) įgyvendinamas rengiant jaunų atlikėjų koncertus su pripažintais scenos meistrais. Be to, 85 procentai koncertų vyksta socialinę atskirtį patiriančiose žmonių bendruomenėse. Tad sesijos Vilniuje dalyviai koncertuos Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise, Valakampių socialinės globos namuose, Visų Šventųjų šeimos paramos centre, Pravieniškių kalėjime, Dienos centre „Šviesa“ ir kt.

ECMA vadovas prof. Johannes Meissl

Dvi tarptautines edukacines platformas – ECMA ir „Musethica – vienijanti Europos kamerinės muzikos sesija yra išskirtinis įvykis Lietuvos kamerinės muzikos padangėje. Jis ypač svarbus karjerą pradedantiems kolektyvams. ECMA sesijose yra tobulinęsis ne vienas šiandien pripažintas Lietuvos ansamblis: fortepijoninis trio „FortVio“, styginių kvartetas „Mettis“, trio „Claviola“ ir kt.

Vilniuje su talentingais ansambliais iš Lietuvos, Šveicarijos, Vokietijos, Čekijos, Norvegijos, Nyderlandų ir Danijos dirbs garsus austrų smuikininkas, Vienos muzikos ir atlikimo menų universiteto profesorius ir prorektorius Johannes Meissl, šios aukštosios mokyklos profesorius pianistas Avedis Kouyoumdjian, violončelės profesorė iš Vokietijos Imke Frank ir LMTA docentas violončelininkas Povilas Jacunskas (pats prieš 10 metų buvęs ECMA dalyvis).

LMTA ansamblis „Duo Cinqordes“

Akademijos dalyviams bus skaitomos ir teorinės paskaitos aktualiomis atlikėjams temomis, kurias anglų kalba ves Nevados universiteto Las Vegase (JAV) profesorė Nancy J. Uscher („Projektuojant globalias menininkų karjeras 21 amžiuje“), Kauno technologijos universiteto profesorius Dario Martinelli („Populiariosios muzikos „sukamerinimas“: nuo „Yesterday“ (vakar) iki šiandien (today)“ ir LMTA profesorė Lina Navickaitė-Martinelli („Atlikėjų gestiškumas garse, ekpresijoje ir komunikacijoje“). (Visą programą galima rasti ČIA).

Plačiajai visuomenei Europos kamerinės muzikos sesijos rezultatai bus pristatyti dviejuose nemokamuose koncertuose LMTA Didžiojoje salėje birželio 25 d. ir LDK Valdovų rūmuose birželio 27 d. Koncertų pradžia 18 val., įėjimas nemokamas, programoje – Europos kamerinės muzikos šedevrai. LMTA Didžiojoje salėje birželio 25 d. koncertuos „Andersson Duo“ (Julija Ivanovaitė, smuikas, Paulius Andersson, fortepijonas, LMTA), „Heathcliff Trio“ (Karališkoji Danijos muzikos akademija), fortepijoninis kvintetas „Profugo Ensemble“ (Hagos Karališkoji konservatorija) ir „Alces Trio“ (Norvegijos muzikos akademija). Skambės Ludwigo van Beethoveno, Johanneso Brahmso, Antoníno Dvořáko, Maurice’o Ravelio kūriniai.

LDK Valdovų rūmuose birželio 27 d. koncertuos „Rubik Quartet“ (Vienos muzikos ir atlikimo menų universitetas) drauge su Avri Levitanu (altas, Izraelis, Vokietija), „Trio Chimera“ (Berno aukštoji menų mokykla), „Duo Cinqordes“ (Erika Ieva Eriksonaitė, smuikas, Simonas Laučka, altas, LMTA) kartu su Povilu Jacunsku (violončelė) ir „Trio Bohémo“ (Čekija). Skambės Johanneso Brahmso, Roberto Schumanno, Zoltáno Kodály, George’o Gershwino, Josepho Haydno ir Ferenzo Liszto kamerinė muzika.  

LMTA informacija
2022 06 15

ECMA-MUSETHICA yra „ECMA Pro“ projekto sesija, iš dalies finansuojama EK programos „Kūrybiška Europa“.

Atlikėjų asmeninių archyvų nuotraukos:

„Profugo Ensemble“
LMTA ansmablis „Andersson Duo“
„Rubik Quartet“
„Trio Bohémo“
„Heathcliff Trio“
„Trio Chimera“
„Alces Trio“