Paskelbti IX nacionalinio moksleivių muzikos kūrinių konkurso laureatai

Birželio 2 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įvyko Nacionalinis moksleivių muzikos kūrinių konkursas „Mano nata“. Konkurso žiuri, pirmininkaujama Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriaus Ričardo Kabelio, paskelbė devintą kartą surengto konkurso laureatus.

Šiais metais konkursui jaunieji autoriai iš 11 Lietuvos muzikos ir meno mokyklų, konservatorijų, gimnazijų ir Vilniaus licėjaus pateikė 36 naujus kamerinio žanro kūrinius. Konkurso baigiamajame koncerte varžėsi 20 kūrinių, juos atliko moksleiviai, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai ir profesionalūs atlikėjai. 

Jaunesniųjų autorių grupėje konkurso pirmąją premiją už kūrinį išilginei fleitai, violončelei ir kanklėms EŽERAS IR AUŠRA pelnė Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleivė Julija Bakševičiūtė (g. 2002)

Antroji premija už kompoziciją fortepijonui DU VAIZDELIAI paskirta Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos auklėtiniui Jokūbui Žvaliauskui (g. 2004).

Trečioji premija už miniatiūrą fortepijonui DU EKSPROMTAI atiteko Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos moksleivei Izidei Marcinkutei (g. 2003).

Vyresniųjų autorių grupėje konkurso pirmąją premiją už kūrinį smuikui, violončelei ir fortepijonui VIENA ALEKSANDRO SERČO, MĖGUSIO SVAJOTI, DIENA pelnė Marijampolės Šventosios Cecilijos gimnazijos vienuoliktokas Lukas Butkus (g. 2000).

Antroji premija už kūrinį fleitai, violončelei ir fortepijonui VARIACIJOS A TEMA paskirta Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos moksleivei Faustinai Dedūraitei (g. 2000).

Trečiąją konkurso premiją už kompoziciją fleitai, smuikui ir fortepijonui FOBIJA pelnė Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos auklėtinis Adomas Gražinis (g. 2000).

Konkurso geriausio atlikėjo diplomas įteiktas klasikine gitara savo kūrinį atlikusiam Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos auklėtiniui Nidui Danilevičiui (g. 2000).

Vyriausiam konkurso autoriui, Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos auklėtiniui Pauliui Puleikiui – devyniolika, jauniausiam, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos pirmokui Martynui Bernotui – septyneri.

Nacionalinį moksleivių muzikos kūrinių konkursą „Mano nata“ rengia Lietuvos kompozitorių sąjunga ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kompozicijos katedra. Konkurso partneriai – LR Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos autorių teisių asociacija LATGA ir Lietuvos muzikos informacijos centras. Oficialus konkurso transliuotojas – Lietuvos radijas ir televizija.

Organizatorių informacija
2018 06 04