Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

„Permąstyti praeitį, įsivaizduoti ateitį“ – Europos teatro mokyklų mainų savaitė

2023 m. spalio 15-22 dienomis LMTA dalyvavo Europos aukštųjų teatro mokyklų asociacijos rengiamoje studentų mainų savaitėje. Mainų savaitės programos tema – „Permąstyti praeitį, įsivaizduoti ateitį“.

Vienuolika LMTA Vaidybos ir režisūros katedros III kurso studentų (kurso vadovas D. Meškauskas) išvyko trumpalaikėms studijoms į Varšuvos, Zalcburgo ir Milano teatro mokyklas. Tomis dienomis dvidešimt studentų iš Miuncheno Augusto Everdingo teatro akademijos, Romos Nacionalinės Silvio d‘Amico akademijos, Mocarto universiteto Zalcburge, Verscio  Dimitri teatro akademijos (Šveicarija) bei Varšuvos A. Zelwerowičiaus vardo teatro akademijos dalyvavo paskaitose ir seminaruose LMTA, kartu su Vaidybos ir režisūros katedros dėstytojais bei studentais.

Kiekvieną rytą studentai pradėjo nuo Suzuki metodo užsiėmimų, kuriuos vedė lektorė Virginija Kuklytė-Gedvilienė. Šie užsiėmimai skirti atlikėjams ir kūrėjams, besidomintiems fiziniu ir psichiniu tobulėjimu judesiu. Juoko jogos technikos užsiėmimuose, kuriuos vadė lektorė Ieva Labanauskaitė, studentai sužinojo apie juoko poveikį ir reikšmę menininko emocinei, fizinei ir psichinei savijautai. Doc. Indrės Dirgėlaites ir būgnininko Kristupo Kmito vadamų seminarų metu, studentai  analizavo garsą, kaip būdą pažinti savo mintis. „Balsas yra akustinis minčių atspindys. Natūralus balso spektras atskleidžia paslėptus jausmus, mintis“ – sako seminaro dėstytoja Indrė Dirgėlaitė. 

D. Kavaliauskaitės nuotr.

LMTA informacija
2023 10 23