Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Pirmasis „FILMEU“ forumas įvyko

Pirmasis metinis Europos universitetų aljanso „FilmEU“ forumas „FilmEU Summit 2024. Navigating the future“, subūręs daugiau nei 150 dalyvių: dėstytojų, administracijos darbuotojų ir studentų iš aštuonių šalių, įvyko praėjusią savaitę. Jame dalyvavusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos komanda dalinasi įspūdžiais ir naujienomis.

Forumo darbotvarkėje buvo gausu įvairaus formato renginių: aljanso vadovų simpoziumas, teminių darbo grupių susitikimai, įkvepiantys ekspertų pranešimai, įdomūs meninių tyrimų projektų rezultatų pristatymai, studentų filmų peržiūra bei neformalus bendravimas su kolegomis iš visų aljanso partnerinių aukštųjų mokyklų.

Renginio metu vyko įvairios uždaros ir atviros sesijos – darbo grupių susitikimai, veiklų pristatymai, kviestinių lektorių pranešimai, vadovų simpoziumas, akademinės tarybos ir aljanso valdymo komiteto susitikimai, kurių metu buvo aptarti svarbūs klausimai, susiję su kino ir medijų industrijos ateitimi, moksliniais ir meniniais tyrimais bei inovacijomis, taip pat aukštojo mokslo integracija.

Susitikimų metu buvo aptartas vienas iš svarbių „FilmEU“ aljanso uždavinių – prisidėti prie Europos aukštojo mokslo srities integracijos ir standartizacijos, kuri leistų studentams ne tik lengviau judėti tarp skirtingų šalių ir universitetų, bet ir didintų jų kvalifikacijų pripažinimą visoje Europoje.

„Dar prieš prasidedant oficialiai programai, LMTA ir kitų šalių aukštųjų mokyklų atstovai intensyviai dirbo prie jungtinės bakalauro studijų programos kūrimo. Buvo aptartas ir patvirtintas studijų turinys, numatomi programos studijų rezultatai, studentų judėjimas tarp institucijų, studijų kokybės užtikrinimas ir kiti svarbūs elementai. Numatoma, jog ši jungtinė studijų programa startuos 2025 metais. LMTA, kaip šios jungtinės studijų programos asocijuota narė, savo indėlį įneš organizuodama mišriąją intensyvią programą (angl. Blended Intensive Programme / BIP) visiems ketinamos vykdyti jungtinės studijų programos studentams. Tikimasi, jog ši programa atvers dar platesnes tarptautines galimybes tiek LMTA, tiek užsienio studentams“, – naujienomis dalinasi Natalija Verbickienė, Kokybės ir strateginio planavimo skyriaus vedėja.

Svarbu ir tai, kad Bratislavoje forumo metu susirinkusi Europos kino ir medijų meno universiteto akademinė taryba, kurią sudaro rektoriai, prezidentai, dekanai, iniciatyvinis komitetas, studentų ir darbuotojų atstovai, paskelbė bendrą pareiškimą, kuriuo palaiko bendro Europos akademinio laipsnio idėją ir įgyvendinimą.

Projektų vadybininkė Ingrida Jasonienė sako, kad forume vykusio „WIRE“ susitikimo metu iki 2028 metų galo suplanuotos mokymų sesijos doktorantams, nuotoliniai meninių tyrimų (Artistic Research) kursai (MOOC) ir rudens seminarai (Fall Seminar) tyrėjams, įtraukiant ir trečiųjų šalių tyrėjus iš Ukrainos ir Balkanų mokyklų, taip pat mokymai tyrėjams „FilmEU“ aljanso mokyklų laboratorijose.

„FilmEU“ projekto koordinatorius Vitalij Zenčenko pabrėžia, kad ypatingo paminėjimo vertas forume dalyvavusių studentų tarptautinės audiovizualinės komandos darbas: „Įvairių specialybių studentai – fotografai, operatoriai, montuotojai – atliko puikų darbą kurdami renginio vaizdo apžvalgas, socialinių tinklų įrašus, įrašydami interviu su renginio svečiais ir organizatoriais. Džiaugiamės, kad tarp jų buvo net keturi LMTA Kino ir televizijos katedros – Nacionalinės kino mokyklos – studentai!“

Kviečiame pasižvalgyti, ką suvažiavimo metu sukūrė studentai: yra jų filmuotos ir sumontuotos renginio video apžvalgos „FilmEU“ YouTube kanale:

2024-06-14