Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Paskelbti LMTA profesoriaus P. Vyšniausko konkurso laureatai!

Lapkričio 25 d. Plungės kultūros centre įvyko penktasis nacionalinis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriaus Petro Vyšniausko saksofonininkų konkursas-festivalis, kurio dėka plėtojamos visų amžiaus grupių asmenų meninio ugdymo galimybės, populiarinama saksofono muzika ypatingai vaikų ir jaunimo tarpe. Šio konkurso idėjos autorius ir projekto vadovas LMTA docentas, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis. Projektą Plungės kultūros centras organizuoja bendradarbiaudamas su LMTA  Klaipėdos fakultetu ir su Muzikos fakulteto pučiamųjų ir mušamųjų katedra.

Šiais metais konkursantai varžėsi trijose kategorijose. C kategorijoje savo meistriškumą pristatė jaunieji šalies saksofonininkai iki 14 metų amžiaus. B kategorijoje dalyvavo saksofonininkai solistai ir ansambliai nuo 14 iki 18 metų amžiaus. Muzikantai nuo 19 metų ir vyresni varžėsi A kategorijoje.

Konkurso komisijos pirmininkas – LMTA profesorius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Vyšniauskas, komisijos nariai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, Pučiamųjų ir mušamųjų katedros vedėjas Dr. Robertas Beinaris, LR Kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė, LMTA lektorius Kęstutis Sova ir tos pačios akademijos lektorius, dirigentas Remigijus Vilys.

 Komisijos sprendimu A kategorijoje laimėtojais tapo LMTA studentai, laureato vardas suteiktas ir 1000 Eur piniginė premija įteikta Domui Ziegoraičiui, 2 vieta ir 700 Eur piniginė premija atiteko Emilei Brazytei, o 3 vietos diplomas ir 300 Eur atiteko tos pačios akademijos studentui Davit Avetisyan. B ir C grupių laureatais tapo Klaipėdos Stasio Šimkaus, Kauno Juozo Gruodžio konservatorijų, Birštono meno mokyklos, Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos, Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos, Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos mokiniai.

Konkurso-festivalio veiklos neapsiriboja vien konkursinių programų pristatymu ir saksofonininkų koncertinių programų vertinimu. Projekto rėmuose vyksta įvairios kūrybinės veiklos, laboratorijos ir koncertai.

LMTA informacija
2023 12 01