Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Pokalbis su LMTA pianiste magistrante Rugilė Melytė

,,Aš esu laiminga turėdama artimą santykį su muzika“, – kalba pianistė Rugilė Melytė. Rugilė Melytė – pianistė, šiuo metu studijuojanti fortepijono studijas (magistrantūroje) Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Pianistė pasakoja savo muzikinį kelią ir kokia muzika ją žavi.

Rugilė Melytė

Norėčiau pradėti mūsų pokalbį nuo tavo vaikystės. Kaip prasidėjo tavo muzikinis kelias? Kas paskatino groti fortepijonu?

Muzika mane lydėjo nuo pat mažumės, prisimenu kaip vaikystėje mama pasodindavo prie pianino ir leisdavo tyrinėti klaviatūrą. Dažnai tekdavo ir keturiomis rankomis pagroti su mama. Iš tiesų, tėvai pastebėjo mano talentą jau nuo mažų dienų. Taip aš, mano mamos (fortepijono mokytojos) paskatinimu, įstojau į M. K. Čiurlionio menų mokyklą į fortepijono klasę (mokiausi 1-10 klasėse). 11-12 klases baigiau Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje.

Ką tau reiškia muzika gyvenime?

Aš esu laiminga turėdama artimą santykį su muzika, nes ji yra ne tik jausmais suvokiama, ne tik protu išanalizuojama, bet ir tam reikia valios ją atlikti.

Kokių kompozitorių muziką dažniausiai atlieki? Koks tavo temperamentas atlikime?

Mane žavi romantizmo – vėlyvojo romantizmo kompozitoriai, tokie kaip Sergejus Rachmaninovas, Robertas Šumanas, Frederikas Šopenas, Žanas Sibelijus. Tačiau ne per seniausiai pradėjo traukti ir šiuolaikinė muzika, vienas iš kompozitorių, kuris mane žavi, tai Einojuhani Rautavaara, kurio muziką ir atlikau Costa Ricoje, dalyvaudama šiuolaikinės muzikos festivalyje – konkurse praeitą rudenį. Mano temperamentas atlikime labai priklauso nuo tam tikro atliekamo kūrinio.

Ar gali paminėti kelis Lietuvos pianistus, kurie tave žavi atlikimu?

Mane žavi tokie pianistai kaip Mūza Rubackytė, Andrius Žlabys bei Rokas Zubovas.

Ar šiais laikais sunkus pianisto kelias?

Iš tiesų, nėra lengva eiti pianisto keliu, reikia tam daug organizuotumo, kantrybės ir valios. Šiais laikais reikia labai kabintis į meninę veiklą, stengtis prasimušti, o juk ir konkurencija tarp kitų pianistų, muzikos atlikėjų yra didelė.

Ar planuoji koncertus? Ar galėsime artimuoju laiku išgirsti tavo atliekančią muziką?

Planuose yra nemažai koncertų. Koncertuoju ne tik kaip solistė, bet ir kaip koncertmeisterė, taip pat groju kartu su kameriniu ansambliu įvairiuose koncertuose ir renginiuose. Artimiausi koncertai laukia gegužės 22 dieną LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42), kur grosiu kartu su fleitininke, skambinsiu su kameriniu ansambliu (smuiku ir klarnetu). Sekantis koncertas laukia gegužės 30 dieną, grosiu su fleitininke koncertmeisterio programą (LMTA Karoso salėje; Gedimino pr. 42). Mano solinis koncertas įvyks birželio 8 dieną Organum salėje (Savanorių pr. 1).

2024 05 27
Parengė bakalauro IV kurso LMTA Muzikologijos katedros Muzikos tyrimų programos studentė Julija Andrejeva