Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Akademijos veiklos paveiksle – įvertintas mokslas, tarptautiškumas ir jubiliejinė renginių gausa

Kovo 28 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos taryba patvirtino 2023 m. – jubiliejinių metų – Akademijos veiklos ataskaitą. Šis dokumentas – tarsi vienerių metų trukmės Akademijos gyvenimo atspindys, kuriame matyti viskas, kas svarbu Akademijai ir kaip aukštojo mokslo institucijai, ir kaip gyvai organizacijai.

Akademijos menotyrininkų mokslo veikla 2023 m. pripažinta Lietuvos mokslo tarybos atliktame MTEP veiklos tarptautiniame ekspertiniame vertinime: mūsų tyrėjai pateko tarp Lietuvoje aukščiausius įvertinimus gavusiųjų (17 proc.) vertinamųjų, o Akademija – tarp penkių geriausiai įvertintų valstybinių Lietuvos universitetų (greta VU, VDU, LSMU ir KTU).

Vienas sparčiausiai išaugusių rodiklių – studentų, turinčių užsienio šalių pilietybę ir studijuojančių nuolatinėse studijose skaičius.

Akademija priimta į tarptautinį aukštųjų mokyklų aljansą „FilmEU“ (European Alliance for Film and Media Arts). Kartu su Lusófonos universitetu (Portugalija), LUCA menų mokykla (Belgija), Dún Laoghaire dizaino, menų ir technologijų institutu (Airija), Talino universitetu (Estija), Scenos menų akademija (VŠMU, Slovakija), VIA Universiteto koledžu (Danija) ir Nacionalinė teatro ir kino meno Krastyo Sarafovo akademija (NATFA, Bulgarija) sieksime ugdyti naują jaunų meno kūrėjų kartą.

Pernai kartu su partneriais – Karališkąja Antverpeno konservatorija (Belgija) ir Porto politechnikos instituto Aukštąja muzikos ir scenos menų mokykla (Portugalija) – buvo parengta ir patvirtinta ketinama vykdyti tarptautinė jungtinė antrosios pakopos studijų programa Resono.

Praėjusiais metais baigtas įgyvendinti dešimtmetį plėtoto Akademijos miestelio projekto Vilniuje pirmasis etapas: baigti statyti Teatro ir kino fakulteto rūmai, atversiantys moderniausias Lietuvoje ir Baltijos šalių regione teatro, kino ir šokio studijų erdves.

Na ir, žinoma, 2023 m. Akademija šventė devyniasdešimtmetį. Muzikos fakulteto studentai Jubiliejiniame renginyje Lietuvos nacionalinės filharmonijos salėje demonstravo savo kūrybinį potencialą ir aukštą profesinį meistriškumą. Pagrindiniu jubiliejaus akcentu tapo visų Akademijos atstovaujamų meno krypčių atstovų – studentų, dėstytojų ir alumnų – pasirodymas „Menų aikšte“ virtusioje Lukiškių aikštėje birželio 3 d. Šventė ir Klaipėda: rugsėjį Akademijos jubiliejui skirti koncertai ir performansai skambėjo Klaipėdos miesto viešosiose erdvėse ir Klaipėdos fakulteto rūmuose.

Visą 2023 metų veiklos ataskaitą kviečiame skaityti čia: https://lmta.lt/lt/lmta-dokumentai/veiklos-ataskaitos/

 

LMTA inf.