Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

VIII tarptautinis M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas

Lapkričio 8 d. prasideda VIII tarptautinis M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas. Iki lapkričio 17 d. vyksiantis renginys yra vienas seniausių ir svarbiausių Lietuvoje rengiamų profesionalaus muzikos atlikimo konkursų, kaskart pritraukiantis gausų tarptautinį dalyvių būrį.  

ENGLISH VERSION

Pasak LMTA rektoriaus, pianisto prof. Zbignevo Ibelgaupto: „Tarptautinis Mikalojais Konstantino Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas – reikšmingas ir prasmingas įvykis Lietuvos muzikinės kultūros raidos procesuose. Kiekvieną kartą jis tampa gyvybingu tarptautiniu jaunosios kartos pianistų ir vargonininkų sambūriu, o publikos akivaizdoje gimsta ateities meistrai. M. K. Čiurlionio konkurso metraščiuose galime matyti daugelio dabarties pripažintų Lietuvos ir užsienio atlikėjų vardus.

Tarptautinis M. K. Čiurlionio konkursas yra ir svarbi sklaidos platforma, primenanti pasauliui ne tik apie aukštą Lietuvos atlikimo meno kultūrą, bet ir prisidedanti prie M. K. Čiurlionio bei šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių kūrybos pristatymo tarptautiniuose kontekstuose. Sveikinu visus konkurso dalyvius! Linkiu konkursantams ištvermės ir sėkmės, garbingai žiuri – konstruktyvaus darbo, o publikai – kuo geriausių įspūdžių.“

VIII tarptautinis M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas sulaukė 54 dalyvių. Lapkričio 10–17 d. pianistų konkurse varžysis 31 dalyvis iš 14 šalių – Bulgarijos, Estijos, Italijos, Izraelio, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Pietų Korėjos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Honkongo ir Ukrainos. Pianistų konkurso žiuri pirmininkas – Ianas Fountainas (Karališkosios Londono akademijos profesorius, Jungtinė Karalystė), nariai – Pieras Francesco Forlenza (Komo Giuseppe’s Verdi konservatorija, Italija), Petras Geniušas (LMTA profesorius), Ilja Ivari (Estijos muzikos ir teatro akademijos profesorius, rektorius), Juris Kalnciemas (Latvijos Jazepo Vytuolo muzikos akademijos profesorius emeritas), Jurgis Karnavičius (LMTA profesorius, Fortepijono katedros vedėjas), Rolandas Krügeris (Hanoverio muzikos, dramos ir medijų universiteto profesorius, Vokietija), komisijos sekretorius – Jurgis Aleknavičius. Pianistų konkursas vyks LMTA Didžiojoje salėje ir Nacionalinėje filharmonijoje (I turas, II turas, Finalas: 1 diena2 diena, Apdovanojimų ceremonija).

Vargonininkų konkurse lapkričio 8–17 d. varžysis 23 atlikėjai iš 13 šalių – Austrijos, Belgijos, Čekijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Kinijos, Lenkijos, Pietų Korėjos, Rusijos, Vengrijos, Vokietijos. Žiuri pirmininkas – Andrzejus Chorosińskis (Fryderyko Chopino muzikos universiteto Varšuvoje ir Karolio Lipińskio muzikos akademijos Vroclave profesorius, Lenkija), nariai – Leopoldas Digrys (ilgametis LMTA profesorius), Christophe’as Mantoux (PSPBB ir Paryžiaus regioninės konservatorijos profesorius, Prancūzija), Renata Marcinkutė-Lesieur (LMTA docentė), Leonidas Melnikas (LMTA profesorius, Vargonų ir klavesino katedros vedėjas, Senato pirmininkas), Martinas Sanderis (Detmoldo ir Bazelio aukštųjų muzikos mokyklų profesorius, Vokietija, Šveicarija), Juanas Paradellis Solé (pagrindinis Siksto koplyčios choro vargonininkas, Italija). Vargonininkų konkursas vyks Vilniaus Evangelikų liuteronų ir Šv. Kazimiero bažnyčiose bei Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje (I turas, II turas, Finalas, Laureatų koncertas, Apdovanojimai). 

Pianistų I ir II turą tiesiogiai transliuos lrt.lt. Pianistų konkurso finalinius renginius transliuos lrt.lt, LRT Klasika ir LRT Plius. Tiesioginės vargonininkų perklausų ir finalinio koncerto transliacijos, taip pat visa su konkursu susijusi informacija – www.ciurlionis.link.

Pagal konkurso nuostatus jame gali dalyvauti pianistai iki 30 metų ir vargonininkai iki 35 metų amžiaus. Pirmasis M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas buvo surengtas 1965 metais. 1968 metais konkurse varžėsi ir vargonininkai, 1991 metais Lietuvai atgavus nepriklausomybę, jis tapo tarptautiniu. 1994-aisiais M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas tapo Pasaulinės muzikos konkursų federacijos (World Federation of International Music Competitions) nariu. Konkursas vyksta kas ketveri metai. 

Oficialus Tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso tinklalapis: www.ciurlionis.link. Konkursą rengia VšĮ „Natų knygynas“, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, pagrindiniai rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.

Konkursą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gintanas Nausėda. 


Parengė Beata Baublinskienė 
LMTA informacija
2019 11 07