Prasidėjo naujas semestras! 😊
Vasario 1-ąją prasidėjo antrasis 2020-2021 mokslo metų semestras. Akademijos bendruomenė jau buvo informuota apie studijų ir darbo sąlygas vasario mėnesį, vėliau tikimasi karantino atlaisvinimo. Tačiau gyvename čia ir dabar, tad su kokiu nusiteikimu pradeda semestrą mūsų akademinė bendruomenė – dėstytojai, studentai? Apie tai teiraujamės Muzikos fakulteto dekano prof. Deivido Staponkaus ir Teatro ir kino fakulteto dekanės lekt. Elonos Bajorinienės.
Muzikos fakulteto dekanas prof. Deividas Staponkus: Šiandien pirmoji pavasario semestro diena, pirma savaitė. Vyksta idividualių paskaitų tvarkaraščio tikslinimas, studentai registruojasi į pasirenkamuosius dalykus – po truputį studijų „traukinys“ įsivažiuoja. Labai gerai, kad buvo išplatinta informacija visais prieinamais būdais Akademijos ir fakulteto bendruomenei apie darbo pobūdį karantino metu. Tikimės, kad vis dėlto vasario 28 d. karantinas pasibaigs ir kovo mėnesį jau galėsime vykdyti kontaktinį darbą su studentais bent kartą per savaitę. Na, o studentų saviruoša, individualūs užsiėmimai ir toliau gali vykti auditorijose. Teorinės paskaitos greičiausiai ir liks nuotolinės iki semestro pabaigos. Bet galbūt vėliau galima bus grįžti ir į auditorijas, arba dirbti mišriuoju būdu.
Katedrų susirinkimuose dėstytojai aktyviai diskutuoja, kaip bus dirbama toliau, aptarinėjami įvarūs variantai ir galimybės: neaišku, kaip gyvensime kovo mėnesį, balandį, gegužę. Galbūt kai kurios katedros prašys nukelti absolventų egzaminus, nes jiems pasiruošti reikalingas kontaktinis darbas. Pavyzdžiui, choras, ansambliai, orkestrai turi repetuoti kartu. Fakultete stengiamės tartis su bendruomene, išgirsti kiekvieno nuomonę, atsižvelgti į pageidavimus. Žinoma, didžiausias pasimetimas ir nežinomybė buvo praeitą pavasarį, o dabar jau turime sukaupę patirties, tad iššūkiai ne tokie ir baisūs.
Kas be ko, tiek pedagogai, tiek studetai yra išsiilgę gyvo kontakto. Mūsų specifika reikalauja visų pirma kontatinio darbo.
Teatro ir kino fakulteto dekanė lekt. Elona Bajorinienė: Naujasis semestras suplanuotas taip, kad bent jau teorinės paskaitos vyktų nuotoliniu būdu, o didžiausias galvos skausmas yra praktiniai užsiėmimai. Jie menų specialybėse dominuoja, ir didžiausią rūpestį kelia tai, kad, kai pasirodo informacija dėl karantino atlaisvinimo, kalbama apie išlygas gyvybės mokslams, veterinarijai ir pan., bet kultūra ir menai vėl yra užmirštami. Šitų disciplinų valdžios žmonių akiratyje nėra – reikia kažką daryti, kad jos atsirastų.
Individualūs kontaktai mūsų srityje yra labai svarbūs. Žinome, kad teatruose repeticijos vyksta, tad yra nesuprantama, kodėl mes negalime vykdyti studijų tokiomis pačiomis saugumo sąlygomis, laikantis visų privalomų reikalavimų. Kaip kad buvo pavasario sesijos metu, kai vyko analogiški praktiniai užsiėmimai. Tai yra pagrindinis dalykas, kuris rūpi šiuo metu. Manau, kad galima pradėti bent jau nuo inidvidualių kontaktų, nuo dviejų žmonių – dėstytojo ir studento užsiėmimų arba dviejų studentų savarankiško darbo. Mūsų auditorijos yra pakankamai didelės, kad jose galima būtų laikytis atstumų ir bendrauti.
Kokios nuotaikos? Visi tiesiog laukia laisvėjimo, įtampa neišsisklaidžiusi: ypač tiems, kas turėtų rengti diplominius darbus ir šįmet baigti Akademiją, gyvas kontaktas yra žūtbūtinis klausimas.
O karantino laikas buvo išnaudotas gerinant technologinę situaciją, kuriant galimybes bendrauti skaitmenoje. Teatro ir kino fakultete Tarptautinių ryšių skyriaus pagalba yra įrenginėjamos ir stacionarios, ir mobilaus bendravimo auditorijos. Šiomis galimybėmis pasirengę naudotis Šokio ir judesio bei Kino ir televizijos katedros. Technologinė pusė gerinama iš esmės.
Ko palinkėtų studentams ir kolegoms dekanai?
Deividas Staponkus: Palinkėčia geranoriškumo, komunikacijos, nebijoti klausti, jeigu ko nors nesupranti ar yra neaišku. Žinoma, linkiu sveikatos. Visi norime, kad kuo grečiau grįžtų normalus gyvenimas. Katedros nori rengti koncertus, konkursus: esame scenos žmonės, mums reikalingas gyvas kontaktas su auditorija, publika.
Elona Bajorinienė: Palinkėčiau būti veržliems. Dabar kaip tik rengiu 2020 m. ataskaitą ir skaičiuoju studentų pasiekimus. Šitas laikmetis rodo, kad tų pasiekimų turime pakankamai daug – surinkome apie 40 pozicijų, nors, natūralu, dominuoja vizualieji menai: Kino ir televizijos katedra pandemijos metu rado daugiausia galimybių reikštis per nuotolį, gauti prizų ir pan. Bet ir kitur matosi, kad kūrybinis potencialas niekur nedingęs, jis užspaustas kaip koks garo katilas. Linkiu, kad greičiau įvyktų sprogimas ir atsirastų labai daug visokiausių įdomių kūrybinių sprendimų, eksperimentų, bandymų!
Parengė Beata Baublinskienė
2021 02 01