Prasidėjo „Vasaros Media studija 2019: Aktorius kine“

Joninių išvakarėse. birželio 23 d., audiovizualinių menų studentai ir jaunieji profesionalai susirinko į kasmetines kūrybines dirbtuves „Vasaros Media studija 2019“. Jau 21-ąjį kartą vykstančios dirbtuvės šiemet įsikūrė Preiloje ir tęsis iki liepos 5 d.

Įprastai dvi savaites trunkantis projektas siekia atkreipti dėmesį į vis kitą kino kūrimo aspektą ir šiemet susitelkia ties aktoriumi ir jo darbu kino aikštelėje. Projekte dalyvauja 50 jaunųjų audiovizualinių menų kūrėjų, o jiems paskaitas, praktinius užsiėmimus veda ir individualiai konsultuoja patyrę industrijos profesionalai iš Lietuvos ir užsienio: geriausiu Baltijos šalių kino darbu pripažinto filmo „Išgyventi vasarą“ režisierė Marija Kavtaradzė, „Oskaro“ nominantas, režisierius Jonathanas Tammuzas (Didžioji Britanija) ir Holivudo aktorius, prodiuseris Zachary Spicer (JAV). Kas vakarą lektoriai dalinasi savo filmų rekomendacijomis – Preilos bendruomenės namų kiemelyje įrengtoje kino salėje sutemus vyksta filmų peržiūros.

Kūrybinėse dirbtuvėse numatoma sukurti aštuonis trumpametražius filmus. Dalyviai iš Lietuvos, Latvijos, Suomijos, Slovakijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų jau spėjo pristatyti savo idėjas ir susibūrė į kūrybines komandas, susidedančias iš režisieriaus, operatoriaus, scenarijaus autoriaus, garso režisieriaus ir prodiuserio, o aktorių atranka įvyks šįvakar. Padedami dėstytojų ir komandos draugų, idėjų autoriai vysto scenarijus, ruošiasi filmavimo darbams. Sukurti darbai bus pristatomi uždarymo renginyje liepos 4 d., Preilos bendruomenės namuose.

Platesnę informaciją apie „Vasaros media studiją“, jos temą, dėstytojus ir registracijos formą rasite http://www.summermediastudio.lt/. „Vasaros Media studija“ organizatoriai – Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius.

Projektą remia LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė, Neringos miesto savivaldybė, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija „Avaka“, „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA paprogramė Lietuvos kino centre prie Kultūros ministerijos. Projekto partneriai – Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“, Liudviko Rėzos kultūros centras, talentų agentūra „Rock in Role“.

„Vasaros Media studija“ informacija
2019 06 25

LMTA ir organizatorių nuotraukos: