Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Prestižiniame Karlovi Varų kino festivalyje – LMTA magistranto filmas

Liepos 1–9 d. Čekijoje vyksiančiame 56-ajame tarptautiniame Karlovi Varų kino festivalyje savo filmus pristatys dešimt kino studentų ir absolventų iš skirtingų Europos šalių. Tarp jų – režisierius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantas Lukas Kacinauskas, pristatysiantis savo debiutinį trumpametražį filmą „Aš buvau Maksas“ (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, „M-films“), pasakojantį apie žmogaus tapatybės ir laisvės paieškas.

Šis pristatymas – tai Europos kiną populiarinančios organizacijos „European Film Promotion“ tarptautinės programos „Future Frames – Generation Next of European Cinema“, skirtos atkreipti dėmesį į išskirtinius jaunus režisierius, dalis.

Kino kūrėjus šiai programai siūlo dalyvaujančių šalių nacionaliniai kino sklaidos institutai, tarp kurių ir Lietuvos kino centras, o galutinę atranką atlieka Karlovi Varų festivalio meno vadovas Karelas Ochas ir jo programų sudarytojų komanda. Jauniesiems režisieriams bus pasiūlytas dviejų dalių tvarkaraštis, pradedant išankstine programa, apimsiančia mokymus ir kino industrijos susitikimus (birželio 27–28 d.). Festivalio metu organizacija „European Film Promotion“ pristatys jaunuosius režisierius ir jų filmus visuomenei, kino industrijai ir žiniasklaidai. Tris dienas truksiantį renginį, vyksiantį liepos 4–6 d., užbaigs meistriškumo pamokos.

Septintąjį kartą organizuojamoje programoje „Future Frames – Generation Next of European Cinema“, įgyvendinamoje glaudžiai bendradarbiaujant su festivaliu, taip pat bus pristatyti šie pradedantieji režisieriai ir jų filmai: Austrija – Magdalena Chmielewska „Lullaby“, Čekija – Martin Kuba „Vinland“, Danija – Nicolai G.H. Johansen, „Hvis Du Vidste – If You Knew“, Suomija – Max Ovaska „Lasti“, Vokietija – Brenda Lien „First Work, Then Play“, Lenkija – Maciej Jankowski „Warzywa i owoce“, Slovakija – Alica Bednáriková „Chlieb náš každodenný“, Ispanija – Carmen Pedrero „Vientos De Primavera“, Švedija – Angelika Abramovitch Tjejtoan „4-ever“.

Tarptautinis Karlovi Varų kino festivalis yra didžiausias kino festivalis Čekijoje. Tai vienas seniausių ir svarbiausių tarptautinių kino festivalių – šiai kategorijai taip pat priklauso Kanų, Berlyno, Venecijos, San Sebastiano, Monrealio, Šanchajaus ir Tokijo kino festivaliai. Tarp kino kūrėjų, platintojų, pardavimo agentų ir žurnalistų Karlovi Varų kino festivalis laikomas svarbiausiu renginiu visoje Vidurio ir Rytų Europoje. 

Lietuvos kino centro informacija 
2022 06 15