Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Prestižinis „Catedral del Cante“ apdovanojimas – ir LMTA projektui

Rugpjūčio 7 d. Mursijoje, Ispanijoje, jubiliejinio 60-ojo flamenko festivalio „Cante De Las Minas“ metu, Lietuva buvo apdovanota „Catedral del Cante“ („Balsų katedra“) prizu. Jis skirtas už flamenko meno puoselėjimą ir sklaidą, prie kurios itin ryškiai prisidėjo LMTA docentė dr. Brigita Bublytė. 

V. Dobilaitės nuotr.

Anksčiau šį prestižinį apdovanojimą yra gavusios Belgija, JAV, Meksika, Kinija, Prancūzija ir kitos šalys.

„Cante De Las Minas“ yra vienas svarbiausių ir seniausias tradicijas turinčių Ispanijos flamenko festivalių. Šiemet jis buvo dedikuotas Lietuvai. „Catedral del Cante“ („Balsų katedra“) prizas skirtas už flamenko meno puoselėjimą ir sklaidą. Jau keletą metų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyksta cante jondo (flamenko dainavimo) pamokos, studentai supažindinami su flamenko meno pagrindais, jie įtraukti į dėstymo programą.

Prieš du metus „Cante de las Minas“ festivalyje buvo pristatytas LMTA dėstytojos doc. dr. Brigitos Bublytės teatralizuotas muzikinis projektas „Flamenko ir sutartinių jungtuvės“, jungiantis Andalūzijos ir Lietuvos balsus. Projekte dalyvavo LMTA studentai, profesionalūs flamenko atlikėjai, sutartinių giedotojų ansamblis „Ūtara“, o per spektaklį Valensijoje prisijungė šio miesto lietuvių bendruomenės ansamblis „Sadula“. Prie šio unikalaus projekto prisidėjo ir flamenko suknelių dizainerė iš Lietuvos Rima Pocevičienė, šiuo metu gyvenanti Sevilijoje. Į jos kuriamas flamenko sukneles subtiliai įsilieja lietuviškas atspalvis. 

Rugpjūčio 7 d. vykusios ceremonijos metu La Unión miesto, kuriame vyksta festivalis, meras Pedro Lopezas Milanas iškilmingai įteikė „Catedral del Cante“ apdovanojimą mūsų šalies ambasadorei Ispanijos Karalystėje Lyrai Puišytei-Bostroem. Lietuvos konsulatas Valensijoje pristatė saksofonininko Kęstučio Vaiginio flamenko-džiazo projektą. Ceremonijoje dalyvavo Lietuvos konsulas Valensijoje Ispanijoje Aleksandras Kudaba ir atsakinga už kultūrą sekretorė Vilma Dobilaitė, vyriausybės atstovas José Vélezas, Mursijos regiono kultūros ir švietimo ministrė Maribel Campuzano. 

2021 09 08