Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Pristatytas natų rinkinys „Dainos chorui“!

Birželio 1 d. LMTA Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įvyko natų rinkinio „Dainos chorui“ pristatymas (sud. R. Aidukas). Renginio metu skambėjo žinomi kompozitoriaus kūriniai chorams, kuriuos atliko Lietuvos mokslų akademijos mišrus choras (vadovė Judita Taučaitė, chormeisterė – koncertmeisterė Greta Balzaravičiūtė) bei Vilniaus muzikos mokyklos „Lyra“ jaunių choras „Cantus gracilis“ (meno vadovas ir dirigentas Rolandas Aidukas, chormeisteris Evaldas Steponavičius, koncertmeisteris Patrikas Radzevičius). Taip pat renginyje dalyvavo Vinco Kudirkos premijos laureatė dr. prof. Rita Aleknaitė-Bieliauskienė, kompozitorius doc. Antanas Jasenka ir daugelis kitų svečių.
 
Renginį vedė Dominykas Žvirblis.
 
Informacija apie leidinį:
 
Vytautas Laurušas. Dainos chorams / Songs for choir. Sudarytojas ir redaktorius Rolandas Aidukas. Vilnius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2023. 52 p.
 
ISMN 979-0-806003-27-5
 
Vytautas Laurušas (1930–2019) muziką rašė įvairios sudėties chorams: vaikų, moterų, vyrų, mišriems. Pagal chorų tipus sudarytas ir šis leidinys: jo pradžioje spausdinamos dainos lygių balsų vaikų arba moterų chorui, toliau – lygių balsų vyrų chorui, pabaigoje – mišriam chorui. Leidinį pradeda dvi harmonizuotos liaudies dainos, visos kitos dainos – originalios. Paskutinis leidinio kūrinys – diptikas „Liaupsės saulei“ – yra originalus, sukurtas pagal lietuvių liaudies dainų tekstus; jis intonacijomis, ritmu ir harmonija yra artimas liaudies kūrybai.
 
Šiuo metu žinoma trisdešimt V. Laurušo chorinių dainų, bet neatmestina galimybė, kad jų yra daugiau (pats kompozitorius savo natų archyvo nekaupė). Dauguma šio rinkinio kompozicijų jau publikuotos anksčiau, o dvi iš jų – „Nei gegutė nekukau“ ir „Bitė itė“ – pateikiamos iš rankraščių ir skelbiamos pirmą kartą.
 
 
LMTA Karjeros ir kompetencijų centro nuotraukos
 
2024 06 04