Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Prof. dr. Rima Povilionienė tapo Lietuvos mokslo tarybos nare

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė, muzikologė dr. Rima Povilionienė tapo Lietuvos mokslo tarybos nare. Sveikiname LMTA profesorę, praėjusią sudėtingą atrankos konkursą ir užėmusią garbingą poziciją Lietuvos mokslo erdvėje!

Prof. dr. Rima Povilionienė. B. Čiurlionienės nuotr.

Nuo birželio 29 d. prof. dr. Rima Povilionienė dirbs Lietuvos mokslo tarybos Humanitarinių ir socialinių mokslų ekspertų komitete. Kadencijos trukmė – 5 metai.

Per pastaruosius 15 metų Lietuvos mokslo taryboje dirbo tik viena LMTA mokslininkė, muzikologė prof. habil. dr. Gražina Daunoravičienė. 

Rima Povilionienė humanitarinių mokslų daktaro diplomą apgynė 2007 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Mokslininkės interesai aprėpia įviarias muzikologijos kryptis: Lietuvos kultūrinio ir muzikinio gyvenimo, lietuvių tautinio identiteto ir modernėjimo procesų tyrimai; muzikos avangardo ir modernizmo aspektai, XX–XXI a. lietuvių muzikos kūrybos, atlikimo praktikos ir pokyčiai tarptautinio avangardo kontekste; Lietuvos vargonų paveldo istorija; muzikos interpretacijos ir recepcijos studijos; muzikos komponavimo technikų ir principų analitinės studijos; šiuolaikinių matematinių teorijų (stochastinių, algoritminių procesų, fraktalinės geometrijos, chaoso, kombinatorikos teorijos aspektų ir kt.) implikacijų muzikoje tyrimai ir kt.

Dr. Rima Povilionienė yra LMTA Muzikologijos katedros profesorė, mokslinių monografijų autorė ir bendraautorė, mokslinių konferencijų organizatorė, mokslinio žurnalo „Lietuvos muzikologija“ vyr. redaktorės pavaduotoja. 

LMTA informacija 
2023 06 20