Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Apie lietuvių ir latvių muzikinį ir kultūrinį bendravimą Sibire

2018-2019 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademija vykdo Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą „Lietuvių ir latvių etninis muzikinis ir kultūrinis bendravimas Sibire. 1950 m. Vorkutos lageryje latvių kompozitoriaus Janio Lycyčio užrašytos lietuvių liaudies dainos“ (strateginio veiklos plano priemonės kodas: 01-009-01-01-01).

1953 m. visų Baltijos šalių nepriklausomybės atvirutės (c) LMTA

Susitelkiama į lietuvių ir latvių etninį muzikinį ir kultūrinį bendravimą, ryšius sudėtingoje, įtemptoje įvairiatautėje situacijoje sovietinio režimo ir teroro sąlygomis Sibire: nuo vienas kito stebėjimo iš šalies iki etnokultūrinių mainų ir konsolidacijos, siekiant išlikimo, dvasinės rezistencijos ir atgaivos.

Bendradarbiaujant su J. Lycyčio dukterimi Rūta Lycyte, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru, Latvijos lietuvių draugija, Latvijos raštijos ir muzikos muziejumi, Latvijos okupacijų muziejumi, medžiaga renkama Lietuvoje ir Latvijoje. 2018 m. rugpjūčio 20-24 d. ekspedicijos dalyviams lankantis Latvijoje (Bauskėje, Rygoje, Valmieroje, Siguldoje, Jelgavos apylinkėse, Jūrmaloje ir kitur), pavyko surinkti vertingų nuotraukų, atsiminimų, dainynų, dokumentų ir eksponatų kopijų.

2019 m. pabaigoje bus parengtas, paskelbtas ir abiejose šalyse pristatytas leidinys su lietuvių ir latvių mokslinių tyrimų rezultatais, gausiomis iliustracijomis, dainų faksimilėmis ir 1959 m. J. Lycyčio lietuvių liaudies dainų išdailų bei 2019 m. lietuvių jaunimo grupių atliekamos muzikos įrašų kompaktine plokštele.

Jei kas turėtų papildomos medžiagos ar norėtų pasiteirauti, prašome kreiptis į etnomuzikologę doc. dr. Gailą Kirdienę, tel. (+370) 686 61504, el. paštas: gailakirdiene@gmail.com.

2018 12 23