Projekto „Dokumentinė Klaipėda“ filmų peržiūra

Šį ketvirtadienį, rugsėjo 27 d., 17 val. Klaipėdos kultūros fabrike vyks Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus AMII projekto „Nordbaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda“ filmų peržiūra.

Pirmą kartą LMTA Klaipėdos fakulteto studentai dalyvavo dokumentinio kino projekte. Vaidybos ir režisūros studentai gavo unikalią galimybę susipažinti su kino menu: įgauti patirties kino filmų kūrimo procese – nuo scenarijaus sukūrimo iki montažo.

Daugumai studentų tai buvo pirmasis filmas, todėl reikėjo sparčiai mokytis ir semtis žinių ir patarimų iš profesionalių kino dėstytojų, operatorių, garso režisierių. Visa komanda beveik visą parą konsultuodavo jaunuosius kino kūrėjus ir padėdavo išspręsti iškilusias technines bei kūrybines kliūtis. Kūryba vyko ir dieną, ir naktį. Projekto dalyviai sukūrė septynis filmus apie sau artimą miestą, kurį pamatė įvairiausiais kampais ir spalvomis.

Filmų kūrimo procesas truko dešimt dienų (rugsėjo 17–27 d.). Per šį trumpą laiką dalyviai patyrė daug įvairių patirčių: kūrybinio džiaugsmo, juoko, bemiegių naktų, taip pat – ašarų. Kūrėjai patyrė skaudžią netektį, kai projekto dalyvė Olesia Orlova tragiškai žuvo jūroje. Ji buvo filmo „Pasipriešinimas“ idėjos autorė. Mergina turėjo aistrą būriavimui ir svajojo sukurti filmą apie gyvenimą jachtose. Jos svajonė bus įgyvendinta jos kolegų rankomis.

Ketvirtadienį, 17 val., LMTA Klaipėdos fakulteto mokomajame teatre vyks filmų „Dokumentinė Klaipėda“ peržiūra, skirta Olesiai Orlovai atminti.

Karolina Kuzborska
LMTA Klaipėdos fakulteto studentė, projekto dalyvė
2018 09 27