Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Rektoriaus kreipimasis į Akademijos bendruomenę

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektoriaus profesoriaus Zbignevo Ibelgaupto kreipimasis į Akademijos bendruomenę.

Gerbiami Akademijos bendruomenės nariai,

reaguodamas į pastarosiomis dienomis žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose padidėjusį dėmesį Akademijoje vykstantiems procesams, ir suprasdamas Jūsų susirūpinimą, trumpai dalinuosi žiniomis apie pokyčius Klaipėdos fakultete.

Kaip visi žinome, įvedus menų studijoms nepalankų finansavimo modelį („studijų krepšelį“) ir vykdant universitetų optimizaciją, iškilo grėsmė, kad Klaipėdoje nebeliks meno studijų. Lietuvos muzikos ir teatro akademija ryžosi išsaugoti Klaipėdos regionui svarbų kultūros ir švietimo židinį. 2018 m. rugsėjo 1 d. buvusi Klaipėdos universiteto (KU) Menų akademija tapo LMTA Klaipėdos fakultetu. Neabejoju, kad šiuo veiksmu sustiprėjo ir pačios Akademijos pozicijos Lietuvos universitetų kontekste.

Prisiimant atsakomybę už studentų menininkų rengimą Klaipėdos regione, buvo įsipareigota daryti pokyčius, stiprinti fakultetą, atverti jį Klaipėdos kultūros bendruomenei bei didinti jo patrauklumą būsimiems studentams. Ir šių įsipareigojimų kryptingai laikomasi. Per 2,5 metų į šį fakultetą daug investuota. Atnaujinta koncertų salė, biblioteka, kitos dėstytojams ir studentams svarbios erdvės. Klaipėdos fakultete stabilizavosi studentų skaičius.

Perimant fakultetą iš Klaipėdos universiteto, pagal abipusį susitarimą, fakultetui liko vadovauti buvęs KU Menų akademijos dekanas prof. Vytautas Tetenskas. Esu dėkingas dekanui už jo pagalbą ir bendradarbiavimą sprendžiant visiems mums svarbius klausimus, labai vertinu jo patirtį ir nuopelnus fakulteto ir Akademijos bendruomenei. Tačiau visi jautėme pokyčių Klaipėdos fakultete lūkestį. Artėjantis studijų krypčių ir LMTA institucinis vertinimai reikalauja aktyvaus vadovų įsitraukimo, intensyvaus ir sudėtingo darbo.

Apie tai kalbėjome su prof. Vytautu Tetensku 2020 metų spalio mėnesio pabaigoje man nuvykus į Klaipėdą. Pokalbio metu dekanui pasiūliau apsvarstyti galimybę atsitraukti nuo intensyvaus administracinio darbo. Lapkričio pradžioje sulaukiau atsakymo, kad prof. Vytautas Tetenskas nusprendė pasinaudoti pasiūlymu ir susitelkti į pedagoginę bei meninę veiklą. Dekanui V. Tetenskui priėmus sprendimą pasitraukti iš pareigų, laikinai eiti Klaipėdos fakulteto dekano pareigas (nuo 2021 metų vasario 1 d.) paskirta Loreta Jonavičienė, kol dekanas bus paskirtas LMTA Statuto nustatyta tvarka (laikino dekano skyrimo procedūros Statutas nereglamentuoja). Teisę priimti darbuotojus rektoriui suteikia Mokslo ir studijų įstatymas.

Sprendimas priimtas tariantis su Klaipėdos kultūros ir meno bendruomenės atstovais. Loreta Jonavičienė, Klaipėdos fakulteto absolventė, daugiau kaip 10 metų sėkmingai ėjusi Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos direktorės pareigas, manau, yra tinkama kandidatė. Jos ankstesnio darbo patirtis, pelnytas autoritetas, rūpestis Klaipėdos kultūriniu gyvenimu ir nuveikti darbai bei idėjos dėl Klaipėdos fakulteto perspektyvos man nekelia abejonių dėl pasirinkimo. Tai puiki galimybė fakultetui peržiūrėti susikaupusias problemas ir atsinaujinti.

Labai džiaugiuosi šiandien vykusiu nuotoliniu susitikimu su Klaipėdos fakulteto taryba, kuriame aptarėme iškilusius klausimus, išsiaiškinome informacijos trūkumo problemas. Apmaudu, kad fakulteto bendruomenę žinios pasiekė pavėluotai. Labai tikiuosi, kad dėl karantino kylantys komunikacijos fakultete nesklandumai artimiausiu metu išsispręs, o atlėgę suvaržymai leis susitelkti meno kūrybai ir sklaidai.

Labai tikiuosi, kad susitelkę įveiksime visus iššūkius. Patikinu, kad dedame visas pastangas, kad jau artimiausiu metu visų fakultetų dėstytojai ir studentai galėtų grįžti į auditorijas darbui praktiniuose užsiėmimuose.

Dėkoju akademijos bendruomenei už supratingumą ir palaikymą.

LMTA rektorius prof. Zbignevas Ibelgauptas 
2021 02 11