DŽIAZO ALBUMO „NEPAŽEIDŽIAMAS LENGVUMAS“ PRISTATYMAS

2019 m. gegužės 16 d., ketvirtadienį, 21 val.

Klubas „Jazz Cellar 11“ (Aušros Vartų g. 11, Vilnius)

ARŪNO ŠLAUSTO KOMPAKTINĖS PLOKŠTELĖS „NEPAŽEIDŽIAMAS LENGVUMAS“ PRISTATYMAS

Dalyvaus ir muzikuos:
Vytautas Labutis (saksofonai)
Vytautas Mikeliūnas (smuikas)
Skirmantas Sasnauskas (trombonas)
Linas Ivanauskas (gitara)
Arūnas Šlaustas (klavišiniai)
Eugenijus Kanevičius (kontrabosas)
Darius Rudis (mušamieji).

Vakarą ves Algirdas Klova.

Akademinės muzikos ir džiazo pianisto, kompozitoriaus ir LMTA docento Arūno Šlausto kompaktinę plokštelę „Nepažeidžiamas lengvumas“, parėmus asociacijai „Latga“, išleido Lietuvos muzikos ir teatro akademija. 


A. Šlaustas. R. Dichavičiaus / LMIC nuotr.

„Arūno Šlausto muzika stilistiškai įvairi, tačiau marga jos nepavadinsi, nes skirtingi elementai, labai darniai susijungę į visumą, suskamba unikaliai. Puikus pianistas ir kompozitorius Arūnas Šlaustas yra gerai žinomas ne tik džiazo, bet ir akademinės muzikos atstovas. Baigęs klasikinį fortepijoną tuometėje Lietuvos konservatorijoje (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija), tapo tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų konkurso laureatu, surengė ne vieną rečitalį, koncertavo su Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestrais, šiuolaikinių akademinių kompozitorių kūrinius skambino solo ir su kadaise paties įkurtu ansambliu „Ex tempore“.

Arūno Šlausto karjera džiazo scenoje apima daugiau kaip tris dešimtmečius. Šis unikalus muzikas nuolat derina akademinę muziką su džiazu ir savo koncertuose bei kūriniuose tai aiškiai demonstruoja, tad kartais sunku suvokti, kuris čia žanras. Daug kartų esu jį girdėjęs ir drauge grojęs. Jo kūriniuose nuolat patenki į stebuklingą žanrų sandūros pasaulį. Visuose juose labai aiški teminė medžiaga, forma, charakteris, jie gana techniški, bet sykiu ir melodingi, skambūs, juose daug romantikos ir džiaugsmo. Šiame albume rasime, sakyčiau, kompozicinio džiazo kūrinius, jungiančius alternatyvaus džiazo ir šiuolaikinės akademinės muzikos kryptis, paliekančius daug vietos improvizacijai“, – rašo Algirdas Klova apie naująjį Arūno Šlausto albumą.

Didžioji dalis plokštelėje įrašytų A. Šlausto kūrinių yra išleistos natų rinkinyje „Nepažeidžiamas lengvumas. Kompozicijos džiazo ansambliui“, kurį 2017 m. išleido Lietuvos muzikos ir teatro akademija. 


Bilietai: http://bit.ly/2HFK8kA