Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Baltijos šalių akademijų orkestro (BAO) koncertas

KONCERTAS ATKURTOS LIETUVOS 100-MEČIUI

2018 m. vasario 14 d., trečiadienį, 18.00 val.
Kauno valstybinė filharmonija
(E. Ožeškienės g. 12, Kaunas)

Baltijos šalių akademijų orkestras (BAO)
Meno vadovas – Kristjan Järvi
Dirigentas Modestas Barkauskas

PROGRAMA

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – Simfoninė poema Miške
Peteris Vasks – Lauda
Modestas Musorgskis – Simfoninis paveikslas Naktis Raganų kalne (Nikolajaus Rimskio-Korsakovo orkestruotė)
Piotras Čaikovskis – Uvertiūra-fantazija Romeo ir Džuljeta

 Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!
Modestas Barkauskas (c) D. Matvejevas

—————————————————————————————————-

Švęsdami trijų kaimyninių Baltijos valstybių šimtmečius, talentingi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Estijos muzikos ir teatro akademijos bei Latvijos Jazepo Vytuolo muzikos akademijos studentai ir jaunieji atlikėjai iš kitų Baltijos regiono šalių susibūrė į Baltijos šalių akademijų orkestrą (BAO).

Vadovaujami meno vadovo – charizmatiškojo estų dirigento Kristjano Järvi – bei puikių lietuvių ir latvių jaunesniosios kartos dirigentų Modesto Barkausko ir Gunčio Kuzmos, vasario 9–18 d. talentingieji jaunuoliai surengs koncertų turą trijose Baltijos šalyse, o taip pat – Lenkijoje ir Vokietijoje, skelbdami laisvės, bendrystės, Baltijos ir Europos kultūrų idėjas.

Koncertų programas puoš Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Pēterio Vasko ir Arvo Pärto – trijų Baltijos kraštų muzikos klasikų – opusai, kurie bus atliekami greta Edwardo Elgaro, Modesto Musorgskio bei Piotro Čaikovskio šedevrų. Pirmasis tarptautinis Baltijos šalių akademijų orkestro turas nusidrieks per Tartu (Estija), Cėsio ir Rėzeknės (Latvija), Vilniaus ir Kauno (Lietuva), Gdansko (Lenkija) ir Berlyno (Vokietija) koncertų sales.

Prieš prasidedant BAO koncertų turui, vasario 2–9 d. Tartu vyks meistriškumo kursai ir kūrybinės dirbtuvės. Kursuose dėstys Eva Bindere (smuikas), Janas Bjørangeris (smuikas), Erikas Kirsfeldas (violončelė), Robertas Beinaris (obojus), Martinas Kuuskmannas (mediniai pučiamieji), Laimonas Masevičius (tūba), Heigo Rosinas (perkusija), Gediminas Gelgotas (kompozicija), Lukas Groenas ir Kristjanas Järvi (dirigavimas), kurie kursų dalyviams suteiks praktinių žinių ir naudingų įgūdžių, reikalingų kuriant savo karjerą įvairių kraštų orkestruose.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dalyvavimą projekte remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.