Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

FORTEPIJONO „STEINGRAEBER“ PRISTATYMAS

2022 m. spalio 19–21 d. 

LMTA Centriniuose rūmuose: 1219 auditorijoje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

FORTEPIJONO „STEINGRAEBER“ PRISTATYMAS

LMTA pianistai kviečiami išbandyti aukščiausios kategorijos „Steingraeber“ koncertinį fortepijoną.

ATVRIROS PASKAITOS, ved. LMTA derintojas, Lietuvos fortepijonų derintojų asociacijos prezidentas Audrius Blažiūnas: 

  • Spalio 19, 20, 21 d. – 15 val.

LAIKAS SAVARANKIŠKAM GROJIMUI IR INSTRUMENTO TESTAVIMUI: 

  • Spalio 19 d., trečiadienį, 10–19 val. 
  • Spalio 20 d., ketvirtadienį, 16–19 val. 
  • Spalio 21 d., penktadienį, 16–19 val.

Steingreaber fortepijonų gamintojas Lietuvoje kol kas mažai žinomas, tačiau jo Ferenco Liszto laikus siekianti istorija, išradimai ir galimybės vertos pažinties. Išskirtinių akustinių ir mechanizmo savybių aprašyti neverta vien dėl to, kad pianistai/ės daug geriau viską jaučia vos palietę klaviatūrą. Verta paminėti, kad ekspozicinis modelis sukonstruotas su keliomis unikaliomis inovacijomis, kurių nėra kituose šiuolaikiniuose fortepijonuose Lietuvoje – tai Mozart rail (Mozarto svirtis) ir Sordino (dusliklis). Istoriškai šie išradimai nėra naujienos. Jie buvo naudojami vos kelių dešimtmečių laikotarpiu XVIII a. pradžioje, kai vadinamaisiais hamerklavyrais grojo ir kūrė to laiko muzikai. Senieji instrumentai turėjo kitokį klaviatūros gylį, mechanizmo dalis, pedalus, tembrą, dinamikos skalę ir t. t. „Steingraeber“ pasirinko integruoti ir atgaivinti laiko užmirštus elementus, kurių naudojimas gali atsakyti į paprastus, bet subtilius klasikinės muzikos interpretacijos klausimus: kodėl Mozartas, Beethovenas ar Schubertas užrašė savo kūrinius būtent taip?

Mozarto svirtis – tai klaviatūros gylį ir atitinkamai plaktukų inerciją mažinanti funkcija, valdoma klaviatūros apačioje esančia rankenėle. Palenkus ją, klaviatūros gylis pasikeičia nuo įprastų 10 mm iki hamerklavyrams būdingų 8 mm. Tokiu būdu plaktukai tampa mažiau inertiški, tuomet ypač lengva lygiai atlikti klasikams būdingas gamas ir arpeggio.

Dusliklis – tai veltinio juosta, reikiamu metu įsiterpianti tarp plaktuko ir stygos, skirta stipriai suminkštinti, duslinti garsą. Tokia funkcija naudojama pianinuose, kuriuose duslikliai iki šiol yra plačiai naudojami dažniausiai viduriniojo pedalo pagalba. Prieš kelis amžius tai buvo natūrali ir labai būdinga kūrybinės išraiškos priemonė, o šiais laikais gali padėti tinkamai atlikti piano ir forte vienu metu.

„Steingreaber“ fortepijonai yra standartiniai, o minėti papildymai netrukdo naudotis šiais laikais įprastomis fortepijono funkcijomis. Pristatomame modelyje gausu ir kitų įdomių konstrukcijos sprendimų, kuriuos atviros paskaitos metu pristatys Lietuvos fortepijonų derintojų asociacijos (LFDA) prezidentas, LMTA ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos derintojas Audrius Blažiūnas. Geriau vieną kartą pabandyti nei 100 kartų apie tai išgirsti.


Galima fortepijoną išbandyti ir kitu metu. Kontaktai pasiteirauti: 
Audrius Blažiūnas 
Tel. +370 618 58351 
El. paštas info@tonusvivus.lt