Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

GIANFRANCO BORTOLATO (OBOJUS) KURSAI IR KONCERTAS

2022 m. vasario 9–11 d.

GIANFRANCO BORTOLATO (OBOJUS) MEISTRIŠKUMO KURSAI IR KONCERTAS 

Partneris – Italijos kultūros institutas Vilniuje


Vasario 9–10 d., trečiadienį ir ketvirtadienį, 9.30–12.30 val. 
LMTA Kongresų rūmų 2219 auditorijoje (Vilniaus g. 6–2, Vilnius) 

MEISTRIŠKUMO KURSAI

Dalyvauja Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Kauno J. Gruodžio konservatorijos moksleiviai bei LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros studentai.


Vasario 11 d., penktadienį, 18.00 val. 
LMTA Centrinių rūmų Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) / Tiesioginė transliacija per LMTA TV

BAIGIAMASIS KURSŲ KONCERTAS VENECIJOS RESPUBLIKOS LOBIAI

Gianfranco Bortolato (obojus, Italija)
Robertas Beinaris (obojus)
Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis ansamblis Musica humana

Koncertą veda Justė Jankauskaitė 

Maloniai kviečiame! 
* Vyresni nei 6 metų asmenys LMTA patalpose privalo dėvėti respiratorius (ne žemesnio kaip FFP2 lygio), kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. 


Gianfranco Bortolato laikomas vienu iš geriausių obojininkų Europoje. Gimė Venecijoje 1964 m., obojaus studijas pradėjo savo miesto Benedetto Marcello konservatorijoje, Bruno Baldano klasėje, kurią baigė su pagyrimu. Toliau mokėsi Fjezolės muzikos mokykloje (Florencija) Pietro Borgonovo klasėje, įgijo diplomą Bazelio muzikos akademijoje (Šveicarija), tobulinosi Freiburgo muzikos akademijoje (Vokietija, Hanso Elhorsto klasėje. 1995 m. nacionaliniame Venecijos obojininkų konkurse laimėjo antrąją vietą (pirmoji nebuvo skirta).

Buvo Milano La Scala operos teatro, Turino karališkojo operos teatro, Toskanos orkestro, Nacionalinės Šv. Cecilijos akademijos, Genujos Carlo Felice orkestro, Venecijos La Fenice operos teatro ir kamerinio orkestro „Venecijos solistai“ pirmasis obojus.

Dalyvavo svarbiausiuose tarptautiniuose festivaliuose: Festival Italiana 86 (Buenos Airės, Brazilija), Versalio festivalyje, Festival Italy (Hiustonas, JAV), Rossini Opera Festival (Pezaras, Italija), Alpen Gala (Gštadas, Šveicarija), Festival Berio (Milanas, Italija), Festival Cervantino (Gvanachuatas, Meksika) ir kt. Kartu su Abrūcų sinfoniniu orkestru jis pirmą kartą Italijoje atliko Antalio Dorati Triptiką obojui, meilės obojui, anglų ragui ir styginiams.

Bendradarbiavo su Erato, Decca, Nuova Era, Tactus, Rivoalto, Frequenz ir kitomis įrašų kompanijomis. Grojo pučiamųjų kvintete Avant–Garde, su kuriuo tapo 46-ojo Miuncheno ARD tarptautinio konkurso finalistu. Žurnalas Classica Gianfranco Bortolato įgrotą kompaktinę plokštelę su Amilcare Ponchielli kamerine muzika pavadino viena geriausių 1997 metais: rašė, kad atlikėjo „interpretacijos atskleidžiančia didžiausią smagaus, nesuvaržyto ir tvirtu profesionalumu grįsto požiūrio malonumą“.
2001 m. atlikėjas buvo pakviestas būti tarptautinio Fernando Gillet–Hugo Foxo konkurso (JAV) žiuri nariu. Tuomet pristatė ir pasaulinę savo kompaktinės plokštelės Parigi o cara premjerą International Double Reed konferencijoje. 2002 m. dalyvavo IDRS konferencijoje Banfe (Kanada) ir pirmą kartą Kanadoje atliko Dorati Triptiką. 2003 m. konferencijoje JAV pristatė savo naują kompaktinę plokštelę Ardon gli incensi, kurioje įrašytos fantazijos Bellini, Rossini ir Donizetti kūrinių temomis.
Surengė solinius koncertus Meksikoje, Argentinoje, Kroatijoje, Kazachstane, Uzbekistane, Urugvajuje ir kitose pasaulio šalyse. Groja ansamblyje Interpreti Veneziani, su kuriuo jau įrašė 3 kompaktines plokšteles. Gianfranco Bortolato groja Yamaha 831 Duet/Gold obojumi. 


KONCERTO PROGRAMA

Antonio Vivaldi (1678–1741) 
Koncertas dviem obojams ir styginių orkestrui d-moll, RV 535  
Largo. Allegro  
Largo  
Allegro molto 

Diogenio Bigaglia (1676–1745)  
Koncertas obojui ir styginių orkestrui g-moll  
Allegro  
Largo  
Presto 

Alessandro Marcello (1673–1747) 
Koncertas obojui ir styginių orkestrui d-moll 
Andante e spiccato  
Adagio  
Presto   

Giovanni Benedetto Platti (1697–1763) 
Koncertas obojui ir styginių orkestrui g-moll  
Allegro  
Largo  
Allegro 

Tomaso Albinoni (1671–1751) 
Koncertas obojui ir styginių orkestrui d-moll, op. 9 Nr. 2   
Allegro e non presto  
Adagio  
Allegro