TARPTAUTINIS FORUMAS „INMUSE“ IR KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „LIVE SPACE“
2025 m. balandžio 7–13 dienomis
LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius)
Galerijoje ARKA (Aušros Vartų g. 7, Vilnius)
Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius)
Plokštelinėje (Barboros Radvilaitės g. 8, Vilnius)
LMTA studijų miestelyje (Olandų g. 21A, Vilnius)
Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose (Katedros a. 4, Vilnius)
TARPTAUTINIS FORUMAS „INMUSE“ IR KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „LIVE SPACE“
*Renginys anglų kalba
2025 m. balandžio 7–13 dienomis
KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „LIVE SPACE“
DIRBTUVIŲ PROGRAMA
DIRBTUVIŲ KONCERTAI:
04-07 (pirmadienis) 18:00 val.
LMTA Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius)
Laisvos elektroakustinės improvizacijos
Atlikėjai: Jon Georg Balke (NO), Palle Dahlstedt (SE), Mantautas Krukauskas (LT), Theodore Parker (US/EE), Bruno Pereira (PT), Nicola Privato (IT/IS), Matas Samulionis (LT), Anders Tveit (NO).
Programa: Laisvai improvizuojamos elektroakustinės muzikos programa, kurią atliks projekto mentoriai ir absolventai.
04-09 (trečiadienis) 20:00 val.
Galerija ARKA (Aušros Vartų g. 7, Vilnius)
InMuse 2025 atidarymo koncertas
Muzika + dirbtinis intelektas
Programa: Palle Dahlstedt (SE), Mantautas Krukauskas (LT), Nicola Privato (IT/IS), Anders Tveit (NO)
Atlikėjai:
Paulina Jankovskytė, smuikas (LT)
Monta Martinsone, balsas (LV/LT)
04-10 (ketvirtadienis) 20:00 val.
Plokštelinė (Barboros Radvilaitės g. 8, Vilnius)
Dirbtuvių mokytojų koncertas
Programoje: projekto mentorių ir absolventų ambisoninis koncertas. Įvairios akusmatinės kompozicijos ir pasirodymai, kurie bus įgyvendinami legendinėje „Plokštelinės“ studijoje įrengtu mobiliu ambisoninės muzikos kupolu „Dirty Deal Audio“.
04-11 (penktadienis) 20:00 val.
LMTA Studijų miestelis, Teatro salė (Olandų g. 21A, Vilnius)
Dirbtuvių dalyvių koncertas
Atlikėjai: LIVE SPACE studentai
Programa: Studentų koncertas. 2 kūrybinės komandos pristatys savo kūrybinių projektų, įgyvendintų LIVE SPACE dirbtuvių metu, rezultatus.
04-12 (šeštadienis) 20:00 val.
Plokštelinė (Barboros Radvilaitės g. 8, Vilnius)
Dirbtuvių dalyvių koncertas
Atlikėjai: LIVE SPACE studentai
Programa: Studentų koncertas. 2 kūrybinės komandos pristatys savo kūrybinių projektų, įgyvendintų LIVE SPACE dirbtuvių metu, rezultatus.
2025 m. balandžio 9–12 dienomis
TARPTAUTINIS INOVACIJŲ MUZIKOJE, SCENOS MENUOSE IR KŪRYBINĖSE INDUSTRIJOSE FORUMAS „INMUSE“
PROGRAMA:
2025 m. balandžio 9 d., trečiadienį,
Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekos (Gedimino pr. 51, Vilnius)
Konferencijų salėje (V a.)
DAY 1 – AI, Authorship, Agency
https://inmuse.lmta.lt/programme/#day_1
2025 m. balandžio 10 d., ketvirtadienį,
LMTA studijų miestelio (Olandų g. 21A, Vilnius)
Kino salėje (I a.)
DAY 2 – AI, Creative Ecosystems, Entrepreneurship
https://inmuse.lmta.lt/programme/#day_2
2025 m. balandžio 11 d., penktadienį,
Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų (Katedros a. 4, Vilnius)
Renginių salėje
DAY 3 – AI, Authorship, Copyright
https://inmuse.lmta.lt/programme/#day_3
2025 m. balandžio 12 d., šeštadienį,
LMTA studijų miestelio (Olandų g. 21A, Vilnius)
Teatro salėje (I a.)
DAY 4 – AI, Ethics, Future
https://inmuse.lmta.lt/programme/#day_4
Renginys nemokamas, registracija: https://forms.microsoft.com/e/tKHaTZauwP
2025 m. balandžio 9-12 d. Vilniuje vyks antrasis tarptautinis inovacijų muzikoje, scenos menuose ir kūrybinėse industrijose forumas „InMuse“. Po debiuto 2023 m., kuris buvo šventinės „Vilnius 700“ programos dalis, šių metų forume daugiausia dėmesio skiriama didėjančiam dirbtinio intelekto vaidmeniui meninėje kūryboje, sprendžiami autorystės, atstovavimo, autorių teisių, etikos ir kūrybinių ekosistemų ateities klausimai.
Forume dalyvauja tarptautiniai menininkai, mokslininkai, kultūros prodiuseriai ir verslumo ekspertai, kurie keturias dienas diskutuoja, skaito paskaitas, rengia pasirodymus ir praktines dirbtuves, kuriose tyrinėjamas kūrybinis ir kritinis dirbtinio intelekto technologijų potencialas.
Programoje numatytos teminės sesijos apie dirbtinio intelekto padedamus meninius procesus, naujas kūrybinės autorystės formas, naujų technologijų keliamus teisinius ir ekonominius iššūkius bei į ateitį orientuotas kūrybiškumo ir kultūrinių inovacijų perspektyvas.
Programoje taip pat numatytos septynių dienų dirbtuvės LIVE SPACE, kuriose dalyvauja Šiaurės ir Baltijos šalių aukštųjų mokyklų studentai ir dėstytojai. Tai tarptautinės kūrybinės dirbtuvės, skirtos mokytis elektroninės ir elektroakustinės muzikos atlikėjams ir kūrėjams, atsižvelgiant į sparčiai besikeičiančios visuomenės poreikius. Pagrindinis projekto tikslas – suteikti dalyviams įgūdžių ir praktinių žinių, reikalingų kurti ir atlikti elektroakustinę muziką įvairiose erdvėse su įvairiomis įtraukiančiomis garso sistemomis. Jame akcentuojamas meninis tobulėjimas, bendra kūryba ir besikeičiantis muzikantų, kaip visuomenės ir kultūrinio kraštovaizdžio kūrėjų, vaidmuo.
LIVE SPACE struktūra palaiko atvirą, tyrinėjantį įvairių meninių patirčių dalyvių pobūdį. Seminare derinami praktiniai ir kūrybiniai įgūdžiai, aktualūs elektroninės ir elektroakustinės muzikos kompozitoriams ir atlikėjams. Per septynias dienas Vilniuje studentai praktiškai nagrinėja erdvinio garso galimybes ir pristato pasirodymus įvairiose vietose, prisitaikydami prie skirtingo erdvinio garso konteksto. Šie pasirodymai skirti skatinti tarpusavio paramą ir bendrą meninę patirtį.
Tarp 2025 m. projekte dalyvaujančių institucijų – Geteborgo universiteto Muzikos ir dramos akademija (Švedija), Oulu taikomųjų mokslų universitetas (Suomija), Estijos muzikos ir teatro akademija (Estija), Helsinkio menų universiteto Sibelijaus akademija (Suomija), Norvegijos muzikos akademija (Norvegija), Bergeno universiteto Griego akademija (Norvegija), Lundo universiteto Malmės muzikos akademija (Švedija) ir Islandijos universitetas (Islandija).
Forumą ir seminarą papildo koncertų ciklas. Balandžio 9 d. vyksiančiame InMuse atidarymo koncerte pristatomi kūriniai balsui, smuikui, gyvajai elektronikai ir disklavyrui, pabrėžiantys dirbtinio intelekto integravimą į muzikos atlikimą. Dviejuose dirbtuvių studentų koncertuose (balandžio 11 ir 12 d.) bus pristatyti programos LIVE SPACE kūrybiniai rezultatai, o dirbtuvių dėstytojų koncerte (balandžio 10 d.) ir nemokamame elektroakustinių improvizacijų vakare (balandžio 7 d.) pasirodys projekto mentoriai ir absolventai. Šie renginiai atspindi visą savaitę nagrinėtų meninių metodų įvairovę ir suteikia visuomenei galimybę tiesiogiai susipažinti su naujovišku garso ir erdvės panaudojimu.
Visos forumo sesijos bus transliuojamos gyvai, o forumo renginiai ir koncertai bus įrašinėjami. Atrinkti įrašai bus paskelbti interneto svetainėje vėliau. Visą forumo ir dirbtuvių LIVE SPACE programą bei papildomą informaciją galima rasti adresu https://inmuse.lmta.lt/.
InMuse ir LIVE SPACE rengia Lietuvos muzikos ir teatro akademija, remia Lietuvos kultūros taryba ir Nordplus. Projekto partneriai: tarptautinis kūrybiškumo ir inovacijų tyrimų centras MOSAIC, įsikūręs HEC Monrealyje (Kanada); galerija „Arka“; Lietuvos nacionalinis kultūros centras; agentūra „Arttech Agency Lithuania“; „Opera Social House“; „Dirty Deal Audio“ (Latvija); Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka; Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Asociacija LATGA. Renginys taip pat yra ES Interreg Baltijos jūros regiono programos bendrai finansuojamo projekto MI-RAP dalis.