Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

LEIDINIO „DAINOS CHORUI“ PRISTATYMAS

2024 m. birželio 1 d., šeštadienį, 17:00 val.
LMTA J. Karoso salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)
 
LEIDINIO „DAINOS CHORUI“ PRISTATYMAS

Vytautas Laurušas (1930–2019) – žymus lietuvių operos, vokalinės ir instrumentinės muzikos kūrėjas, taip pat kultūros ir meno veikėjas, pedagogas. 1963-1975 m. buvo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro direktorius bei meno vadovas, 1971-1989 m. Lietuvos kompozitorių sąjungos valdybos pirmininkas, 1983-1994 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) rektorius, 1996-2003 m. Lietuvos kompozitorių sąjungos Muzikos fondo pirmininkas ir tarybos narys. Išugdęs būrį kompozitorių, sukūręs ne vienam puikiai žinomą kūrinį, paliko neišdildomą pėdsaką muzikos pasaulyje.

2020-ieji buvo paskelbti kompozitoriaus V. Laurušo metais, atkreiptas dėmesį į jo muziką chorams, muzikinę veiklą. Įprasminti kompozitoriaus kūrybą ėmėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, choro dirigentas bei pedagogas Rolandas Aidukas, bendradarbiaudamas kartu su kompozitoriaus šeima, inicijavo natų rinkinio „Dainos chorui“ sudarymą ir išleidimą. V. Laurušas muziką rašė įvairios sudėties chorams, pagal jų tipus sudarytas „Dainos chorui“ leidinys.

Kviečiame birželio 1 d. 17.00 val. atvykti į Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje J. Karoso salėje vyksiantį natų rinkinio „Dainos chorui“ pristatymą (sud. R. Aidukas). Renginio metu skambės žinomi kompozitoriaus kūriniai chorams, kuriuos atliks Lietuvos mokslų akademijos mišrus choras (vadovė Judita Taučaitė, chormeisterė – koncertmeisterė Greta Balzaravičiūtė) bei Vilniaus muzikos mokyklos „Lyra“ jaunių choras „Cantus gracilis“ (meno vadovas ir dirigentas Rolandas Aidukas, chormeisteris Evaldas Steponavičius, koncertmeisteris Patrikas Radzevičius). Taip pat renginyje dalyvauja Vinco Kudirkos premijos laureatė dr. prof. Rita Aleknaitė-Bieliauskienė, kompozitorius doc. Antanas Jasenka.

Renginį veda Dominykas Žvirblis.

Leidinio sudarytojas Rolandas Aidukas.

Knygos viršelio dailininkas Giedrius Laurušas.

Išleido Lietuvos muzikos ir teatro akademija, spausdino UAB „Ciklonas“.

Įėjimas laisvas! Maloniai kviečiame atvykti.

Organizatorius LMTA Karjeros ir kompetencijų centras