Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

LMTA DOKTORANTAI: AGNĖ MATULEVIČIŪTĖ (KOMPOZICIJA)

2023 m. sausio 26 d., trečiadienį, 19 val. 

Agnė Matulevičiūtė. D. Matvejevo nuotr.

LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje (Gedminino pr. 42, Vilnius)

LMTA DOKTORANTAI: AGNĖ MATULEVIČIŪTĖ (KOMPOZICIJA)

Atvira paskaita „Užgarsis“

Tiesioginė transliacija per Zoom platformą

Kūrybinės dalies vadovas dr. Jonas Jurkūnas
Tiriamosios dalies vadovas prof. dr. Antanas Kučinskas

Kompozitorė Agnė Matulevičiūtė meno tyrimo metu analizuoja konceptualiosios muzikos lauką bei ieško naujo požiūrio į muzikos kūrinio visumą – jo suvokimą, sukūrimo būdus (komponavimą), kūrinio komunikaciją. Paskaitoje bus pristatomas kompozitorės siūlomas užgarsio terminas, išreiškiantis tarpdisciplininį požiūrį į muzikos (garso) kūrinį. Šis terminas aktualus ne tik siekiant giliau suvokti muzikinį kūrinį, bet ir jį sukurti nauju būdu, ieškant bendrų sąlyčio taškų tarp muzikos bei šiuolaikinio meno kontekstų, strategijų.

Užgarsis – tai terpė skleistis konceptualiems muzikos meno procesams.

Viešos paskaitos metu bus pristatomi kompozitorės kūriniai (seansas garso akiniams „Aktas“; nimfonija „Nimfų sodas“; performansas „Synth porn“; elektroakustinis kūrinys „Music for Mars“ tūbai, saksofonui ir Marso planetai; muzikinis performansas „Sonic fiction“ ansambliui „Synaesthesis“; įvietintos muzikos kūrinys „aa-aa“ moterų balsams ir kt.), įprasminantys užgarsines komponavimo technikas. 

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!