Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

LMTA MIŠRAUS CHORO ATVIRA REPETICIJA

2020 m. vasario 17 d., pirmadienį, 14.30 val.

LMTA II rūmų Kamerinėje salėje (Vilniaus g. 6-2, Vilnius)

LMTA MIŠRAUS CHORO ATVIRA REPETICIJA

Dirigentas – Duncan Ferguson (Edinburgo Šv. Marijos katedros muzikinės veiklos vadovas, Škotija, Jungtinė Karalystė)

PROGRAMA 
Thomas Talli (ca.1505–1585)
„If ye love me“
„In jejunio et fletu“ 

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!


„Labai smagu, kad turėsiu progą su šiuo kolektyvu parepetuoti du Tallio kūrinius. Norėsiu perteikti šios muzikos stilistiką ir papasakoti apie Tallio reikšmę britų muzikos tradicijai“, – sako D. Fergusonas. Dirigentas taip pat atskleis, kaip pakito anglų muzika po vadinamosios anglikoniškosios reformacijos, kai 1534–1536 m. Anglija nutraukė ryšius su Romos popiežiumi.

Oksfordo Magdalenos koledže baigęs vargonų studijas ir parašęs diplominį darbą apie muzikos įtaką rašytinei istorijai, Duncanas Fergusonas (g. 1982) vargonavo ir dirbo su chorais Londone: Šv. Pauliaus katedroje, Kornhilo Šv. Mykolo bažnyčioje ir Karaliaus koledže.   

2005 m. jis persikėlė į Edinburgą (Škotija) ir dirbo Šv. Marijos katedroje: iš pradžių antruoju vargonininku, o 2008 m. tapo muzikinės veiklos vadovu. Jis ypatingą dėmesį skyrė tenykščiam chorui. Sulaužęs šimtametę tradiciją atvėrė duris moterims, kurios ėmėsi dainuoti alto partiją. (Merginoms buvo leista dainuoti dar 1978 m., tuomet tai buvo pirmasis toks atvejis Jungtinėje Karalystėje.) Kryptingu darbu naujasis vadovas pastebimai kilstelėjo kolektyvo meninį lygį: choras daug koncertavo ir įrašė kelis puikiai įvertintus albumus. Recenzuodamas pačią pirmąją plokštelę dienraštis „The Times“ apie choro vadovą rašė: „Jis – tiesiog burtininkas.“ Be kita ko, Šv. Marijos katedros choro pasirodymai buvo kelis kartus įtraukti į visame pasaulyje žinomo Edinburgo menų festivalio programą.

Choro nariams D. Fergusonas veda vokalo pamokas, o prie katedros veikiančioje muzikos mokykloje dėsto jauniesiems vargonininkams. Kaip vargonininkas jis yra koncertavęs Jungtinėje Karalystėje ir JAV, dalyvavo BBC radijo ir televizijos laidose, 2018 m. išleido albumą, kuriame įrašė anglų romantizmo kompozitoriaus Williamo Faulkes’o kūrinius vargonams.