Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

„MUZIKA NEEGZISTUOJANČIAM BALETUI“

2024 m. vasario 29 d., ketvirtadienį, 19 val.
Juliaus Juzeliūno erdvinio garso Sferoje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

„MUZIKA NEEGZISTUOJANČIAM BALETUI“

Autorinis LMTA Džiazo katedros docento Arkadijaus Gotesmano perkusijos solo koncertas

Solinė kompozicija mušamiesiems buvo inspiruota pačių instrumentų. Grakštaus ir tarsi nepastebimo rankų grojimo šluotelėmis, lazdelėmis, kurios sukuria dviejų šokančių figūrų iliuziją. Šio proceso ir žaismo metu gimsta savitas muzikinis pasakojimas – muzika neegzistuojančiam baletui. Baletui, kuris kuriamas čia ir dabar. Tekstas pristato multinoveles apie garsus.

„Lietuviškas perkusijos peizažas neįsivaizduojamas be Arkadijaus Gotesmano – vieno kūrybingiausių ir produktyviausių džiazo scenos atstovų. Tiesą sakant, ne tik džiazo. Arkadijaus polėkis neretai jį nuskraidina į teatro, poezijos ar kino erdves. Naujomis idėjomis kunkuliuojantis kūrėjas pristato naujausią savo projektą − „Muzika neegzistuojančiam baletui“.

Kamerinis solo pasirodymas – A. Gotesmano kūrybinio kelio atspindys, kuriame nepaprastai ryškius pėdsakų įspaudus paliko su baleto scena glaudžius santykius palaikęs kompozitorius Anatolojus Šenderovas, teatralai Oskaras Koršunovas, Eimuntas Nekrošius, Adolfas Večerskis ir kt. Tačiau į „Muziką neegzistuojančiam baletui“ A. Gotesamanas perkelia ne tik reminiscencijas apie šiuos bičiulius, bet taip pat subtiliai atskleidžia meilę poezijai, o svarbiausia − meilę Vilniui. Miestui, tapusiam šio perkusijos aso namais ir vieta, kurioje gimė daugelis įsimintiniausių jo paties ir jo bičiulių kūrinių.

„Muzika neegzistuojančiam baletui“, talpinanti savyje asmeninius A. Gotesmano išgyvenimus, nėra vienmatis kūrinys. Perkusininko rankose atsidūrusios būgnų lazdelės bei šepetėliai primena grakščius balerūnų ir balerinų judesius. Neegzistuojančiame balete lazdelių ir šepetėlių šokio aikštele tampa ne scena, bet perkusinių instrumentų paviršiai, kurių skleidžiamų garsų choreografija įžiebia klausytojo fantaziją. A. Gotesmanas, užuot bandydamas įteikti klausytojui aiškų naratyvą, naujausiame projekte kviečia pakilti išlaisvintos fantazijos sparnais ir susikurti savo asmeninį baletą.“ – Vitalius Gailis. 2023.

Renginys nemokamas, maloniai kviečiame!