Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

OPERA „NIDOS MOKYKLOS KRONIKA“

2022 m. gegužės 26 d., ketvirtadienį, 18 val.

LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sfera (Gedimino pr. 42, Vilnius)

OPERA „NIDOS MOKYKLOS KRONIKA“

Režisierius ir kompozitorius Jonas Jurkūnas

Libreto autorė Kristina Savickienė
Prodiuserė Rasa Kregždaitė
Šviesų dailininkas Martin Ersted

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!


„Nidos mokyklos kronika“ patraukli betarpiškais liudijimais praėjusių istorinių įvykių, besiformuojančių regimų ir neregimų ribų. Neringa yra ne tik riba, skirianti druskingą vandenį nuo gėlo. Šiame vandenis skiriančiame siaurame žemės ruože, kuriame vyrauja smėlis ir vėjas, per kasdienybę atsispindi globalaus laiko slinktys. Prieš akis atsiskleidžia savita kronikos transformacija – iš sausų istorinių chronologinių faktų iki giliai asmeninių ir subjektyvių išgyvenimų. Ši sodri dokumentinė medžiaga pati kuria formą, intrigą ir kulminaciją, užduoda klausimus, o atsakymų paieškas palieka mums.
Pagrindinių dviejų įsivaizduojamų personažų lūpomis byloja pažodinės Nidos mokyklos kronikos ištraukos. Tai – skirtingų laiko metaforų garsinės skiautės, struktūriškai migruojančios nuo tradicinio akustinio iki abstraktaus elektroninio skambesio.
Neringos smėlio, vandens, vėjo ir elektrostatiniai garsovaizdžiai (angl. soundscape) persipina su skaitovų balsais, Čiurlionio kvarteto ir choro „Melos“ atliekama muzika.
Muzikinis naratyvas dreifuoja nuo atsieto stebėtojo žvilgsnio iki metaforiškų, bet nefigūratyvių muzikinių / garsinių patirčių, įkvėptų amerikiečių kompozitoriaus Roberto Ashely televizinių operų.