Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Olgos Lapinos paskaita: IMPROVIZACIJA KAIP KŪRYBINĖ STRATEGIJA SPEKTAKLIO KŪRIMO PROCESE

2018 m. sausio 29 d. 12 val.

LMTA Teatro ir kino fakultetas
Vaidybos ir režisūros katedra
4107 aud. (Kosčiuškos g. 10, Vilnius)

Paskaita IMPROVIZACIJA KAIP KŪRYBINĖ STRATEGIJA SPEKTAKLIO KŪRIMO PROCESE

Meno doktorantė Olga Lapina

Vadovai: doc. Oskaras Koršunovas, doc. dr. Ramunė Balevičiūtė

Paskaita parengta pagal meno doktorantūros studijų rėmuose vykdoma meno tyrimą.

Tiriamojoje meno doktorantūros projekto dalyje aptariama improvizacijos sąvoka ir apraiškos skirtingose teatro formose. Analizuojami pagrindiniai improvizacijos taikymo būdai ir jų rezultatai Europos, Amerikos teatro mokyklose bei rusų teatro tradicijoje, kurioje, ypač M. Butkevičiaus teatro praktikoje, išsivystė svarbus žaidybinis improvizacijos aspektas. Šios dalies tikslas yra ištirti improvizaciją kaip efektyvų metodą, naudojamą ugdant teatro profesionalus, ruošiant vaidmenį, kuriant spektaklį ir apskritai galintį pasitarnauti kūrybinio prado išlaisvinimui ir praturtinimui. Improvizacija suvokiama ne tik kaip aktorinis instrumentas, bet ir kaip visavertę kūrybinė strategija, leidžianti atsirasti naujoms teatro formoms.

Kūrybinėje meno doktorantūros projekto dalyje pristatomi pagal skirtingose spektaklio kūrimo etapuose taikomus improvizacijos principus sukurti darbai „Apie baimes“ (Valstybinis jaunimo teatras), „Kodas: HAMLET“ (Lietuvos rusų dramos teatras), „Žodžių fabrikas“ (Valstybinis akademinis V. Majakovskio teatras).