Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

PASKAITA-KONCERTAS. MATYAS WOLTER IR SANJIB KUMAR PAL 

2019 m. lapkričio 8 d., penktadienį, 17 val. 

LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) 

SURBAHARAS – UNIKALUS ŠIAURĖS INDIJOS KLASIKINĖS MUZIKOS INSTRUMENTAS

Matyaso Wolterio paskaita-koncertas

Atlikėjai: 
Matyas Wolter (Vokietija) – sitaras, surbaharas 
Sanjib Kumar Pal (Indija) – tabla, pakhavadžas  

Organizuoja: LMTA Etnomuzikologijos katedra. 


Matyas Wolteris – profesionalus muzikantas, įvaldęs klasikinius indų muzikos instrumentus sitarą ir surbaharą. Su klasikine indų muzika jis susipažino, studijuodamas muzikologiją Berlyne. Susižavėjęs klasikine indu rāga, jis pradėjo mokytis pas žymų sitaro maestro Subroto Roy Chowdhury, Senia mokyklos atstovą Kalkutoje. Vėliau tęsė mokslus pas sarodo meistrą Irfaną Khaną, atstovaujantį Šahdžahanpūro-Luknau tradicijai. M. Wolteris yra išleidęs keletą solinių rāgų muzikos albumų, koncertavęs prestižiniuose klasikinės indų muzikos ir džiazo festivaliuose Didžiojoje Britanijoje, Indijoje, Rusijoje, Turkijoje, Vokietijoje ir kt., bendradarbiavęs su įvairiais muzikantais. Ypač išgarsėjo, dalyvaudamas pasaulio ir džiazo muzikos projekte „Pulsar Trio“ – su šio projekto dalyviais M. Wolteris yra sukūręs ne vieną albumą (www.pulsartrio.de).

Sanjibas Kumaras Palas – perkusininkas, išsiskiriantis iš kitų muzikantų itin švariu, harmoningu pritarimu vokalinei ir instrumentinei muzikai, gerai žinomas Indijoje. Tabla S. Palas groja jau nuo septynerių metų, mokėsi pas žymius mokytojus Suniąl Kammakaną,  Hridoy Biswas ir legendinį atlikėją – Panditą Shankarą Goshą, kuris padrąsino mokinį imtis solinės karjeros.

Matyas Wolter – XI-ojo tarptautinio Indijos klasikinio meno festivalio „SurSadhana 2019“ svečias. Jo pasirodymą Vilniuje galėsite pamatyti lapkričio 9 d. Vilniaus universiteto Teatro salėje.