Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

RENESANSO IR BAROKO MUZIKOS MEISTRIŠKUMO KURSAI

2024 m. kovo 19–22 d., Vilnius

RENESANSO IR BAROKO MUZIKOS MEISTRIŠKUMO KURSAI

2024 m. kovo 19–23 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademija, bendradarbiaudama su Graco menų universitetu, Krokuvos Krzysztofo Pendereckio muzikos akademija, Latvijos Jazepo Vytuolio muzikos akademija ir Nacionaliniu muziejumi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmais, rengia intensyvius Erasmus+ BIP kursus „Senosios muzikos savaitė“.

Kursų metu su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir užsienio aukštųjų muzikos mokyklų barokinio dainavimo ir istorinių instrumentų specialybių (išilginė fleita, styginiai gnaibomieji instrumentai) studentais dirba žymūs senosios muzikos atlikėjai, pedagogai: Dr. Flavio Ferri-Benedetti (Schola Cantorum Basiliensis, Šveicarija), Lea Sobbe (Kunstuniversität Graz, Austrija), Ieva Baltmiškytė (Muziekacademie Schaarbeek J. H. Fiocco, Belgija). Kursų dalyviai gilina Renesanso ir Baroko repertuaro, istorinio atlikimo ir technikos žinias, dalyvauja projekto kultūriniuose ir edukaciniuose renginiuose, skirtuose tarptautinei Europos senosios muzikos dienai.

Apie meistriškumo kursų mokytojus:

Dr. Flavio Ferri-Benedetti (Schola Cantorum Basiliensis, Šveicarija) – italų kontratenoras, kompozitorius, dainavimo pedagogas. Jis įgijo magistro laipsnį prestižiniame senosios muzikos institute „Schola Cantorum Basiliensis“ (jame šiuo metu dėsto dainavimą), taip pat turi ir literatūros daktaro mokslo laipsnį. Per pastaruosius 20 metų dainininkas yra dainavęs oratorijose, operose, atlikęs Lied; jo diskografijoje yra daugiau nei 15 muzikos albumų, pelniusių ne vieną apdovanojimą.

Lea Sobbe (Kunstuniversität Graz, Austrija) – išilginės fleitos atlikėja. Ji aktyviai koncertuoja solo ir įvairiuose ansambliuose („Amaconsort“, „Sonorita“ ir kt.), rengia tarpdisciplininius pasirodymus su savo kolektyvu „[Sic]nals“, dėsto išilginės fleitos specialybę Graco menų universitete. L. Sobbe yra apdovanota tarptautiniais prizais, vienas jų – 2021 m. Jaunojo solisto premija „Credit Suisse“. 2014–2021 m. L. Sobbe studijavo prestižiniame senosios muzikos institute „Schola Cantorum Basiliensis“ (Šveicarija), kuriame įgijo senosios muzikos ir muzikos pedagogikos magistro laipsnius.

Ieva Baltmiškytė (Muziekacademie Schaarbeek J. H. Fiocco, Belgija) – lietuvių gitaristė, liutnininkė ir kompozitorė, šiuo metu gyvenanti Briuselyje. I. Baltmiškytė yra įgijusi magistro laipsnius gitaros atlikimo, senosios muzikos ir muzikos pedagogikos srityse (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, doc. Julius Kurauskas, Karališkoji Briuselio konservatorija, prof. Antigoni Goni ir Xavier Diaz Lattore). Ji tobulinosi pas žymius atlikėjus (Oscar Ghiglia, Saron Isbin, Konrad Ragossnig, Nuccio D’Angelo ir kt.), koncertavo daugelyje šalių, grojo ir vedė meistriškumo kursus prestižiniuose gitaros ir muzikos festivaliuose. Neseniai buvo išleistas I. Baltmiškytės solinis albumas „The Strings of my Soul“. I. Baltmiškytė groja Renesanso ir baroko liutnia, gitara, vihuela, teorba, romantine, klasikine ir 11 stygų gitaromis.

Meistriškumo kursų laikai:

Kursai dainininkams:
Kovo 19 d. 9.40–17.00 val. 6310 auditorija (LMTA VI rūmai, Pamėnkalnio 15)
Kovo 20 d. 9.40–17.00 val. 2219 auditorijoje (LMTA II rūmai, Vilniaus 62)

Kursai fleitininkams:
Kovo 19 d.
9.40–12.30 val. Balkono teatre (LMTA I rūmai, Gedimino pr. 42)
14.00–17.00 val. Didžiojoje salėje (LMTA I rūmai, Gedimino pr. 42)
Kovo 20 d.
9.40–12.30 val., 14.45–17.00 3223 auditorijoje (LMTA II rūmai, Vilniaus 62)

Kursai gitaristams:
Kovo 19 d. 9.40–17.00 val. Juozo Karoso salėje (LMTA I rūmai, Gedimino pr. 42)
Kovo 22 d. 14.00–15.00 val. Didžiojoje salėje (LMTA I rūmai, Gedimino pr. 42)

Pietų pertrauka – 12.3014.00

Kviečiame ateiti pasiklausyti meistriškumo kursų ir dalyvauti „Senosios muzikos savaitės“ renginiuose.

Daugiau apie Erasmus BIP kursus „Senosios muzikos savaitė“ čia 

Projektą organizuoja: Lietuvos muzikos ir teatro akademija

Projekto partneriai: Graco menų universitetas, Krokuvos Krzysztofo Pendereckio muzikos akademija, Latvijos Jazepo Vytuolio muzikos akademija, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Projekto rengėjai:
Beatričė Baltrušaitytė – BIP kursų koordinatorė, Kokybės ir strateginio planavimo skyriaus vyresnioji specialistė, beatrice.baltrusaityte@lmta.lt
Dr. Rūta Vosyliūtė – meistriškumo kursų koordinatorė, Dainavimo katedros lektorė,  ruta.vosyliute@lmta.lt
Rima Rimšaitė – Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja, rima.rimsaite@lmta.lt

Mums padeda: LMTA SA, Meno centras, Muzikos inovacijų studijų centras.