Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

SU UKRAINA | KONCERTO TRANSLIACIJA

2024 m. vasario 20 d., antradienį, 18:00 val., Didžiojoje salėje (su asmeniniais kvietimais).
Transliacija ekrane Lukiškių aikštėje, LRT.lt portale ir Europos aukštųjų muzikos mokyklų asociacijos AEC tinklalapyje aec-music.eu

SU UKRAINA 

Lietuvos muzikos ir teatro akademija iškilmingu koncertu kviečia pagerbti Ukrainos kultūrą ir paremti augančią ukrainiečių kartą. 

Minint karo Ukrainoje dešimtmetį, Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia solidarizuotis su Ukraina ir vasario 20 d. organizuoja koncertą, kuriame Akademijos dėstytojai, studentų kamerinis choras, solistai iš Lietuvos ir Ukrainos atliks lietuvių bei ukrainiečių kompozitorių kūrinius.

Ilgus metus Ukrainos kultūra buvo užgožta kolonialistinės rusiškos kultūros. Šiandien okupuotose Ukrainos žemėse negailestingai naikinama viskas, kas ukrainietiška. Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia šalies ir pasaulio jaunimą, kultūros bendruomenes, aukštąsias mokyklas, švietimo įstaigas ir visus geros valios žmones susiburti, solidarizuotis su Ukraina ir paremti augančią europietišką ir laisvą jaunąją Ukrainos kartą.

Koncerte dalyvaus žinomi atlikėjai, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojai: smuikininkė Rūta Lipinainytė, pianistė Indrė Baikštytė, saksofonininkas Petras Vyšniauskas, pianistė Aleksandra Žvirblytė, dainininkė ir kompozitorė Raminta Naujanytė-Bjelle, Rūtos Rikterės ir Zbignevo Ibelhaupto fortepijoninis duetas.  Akademijos kameriniam chorui diriguos ir savo kūrinio premjerą pristatys Gintautas Venislovas.

Violončelininkas, Vilniaus kvarteto narys Viktor Rekalo atliks paties sukurtą kūrinį, skirtą Ukrainai – „Septynios paprastos aušros“.

Koncerte taip pat dalyvaus Larysa Loboda (sopranas) – A. V. Neždanovos nacionalinės muzikos akademijos Odesoje Dainavimo katedros profesorė, Vokalinės ir chorinės muzikos fakulteto dekanė. L. Lobodai akomponuos Raminta Gocentienė.

Finale nuskambės G. Venislovo premjera – kūrinys, sujungsiantis chorą, koncerte dalyvaujančius atlikėjus instrumentalistus ir elektroninę muziką.

Klausytojus prasmingoje muzikinėje kelionėje lydės renginio vedėjas Teodoras Lipčius.

Vilniečius ir miesto svečius tiesioginę koncerto transliaciją kviečiame stebėti Lukiškių aikštėje, kur susibūrusius Ukrainos laisvę palaikančius žmones Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai vaišins arbata ir „Biržų duonos“ kepiniais.

Transliacijos stebėtojai Lukiškių aikštėje bus kviečiami aukoti. Renginio metu surinkta parama bus skirta Vilniuje įsikūrusiai Tarptautinei Ukrainos mokyklai, pasauliui ugdančiai ateinančią Ukrainos kultūros kūrėjų ir puoselėtojų kartą.

Koncertas vyks vasario 20 d., 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42,) ir bus tiesiogiai transliuojamas ekrane Lukiškių aikštėje, LRT.lt portale ir Europos aukštųjų muzikos mokyklų asociacijos AEC tinklalapyje aec-music.eu.

Organizatorius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija

Partneriai: Ukrainos ambasada Lietuvoje, Europos aukštųjų muzikos mokyklų asociacija AEC, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija

Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, „Biržų duona“, „Skonio ambasadoriai“, MB „Šviesiai garsiai“, UAB  „Operatoriai.eu“

Informacinis rėmėjas: LRT.lt

Programa

Myroslav Skoryk
Melodija   
Atlieka Rūta Lipinaitytė (smuikas) ir Indrė Baikštytė (fortepijonas)   

Improvizacija Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir ukrainietiškų melodijų temomis  
Atlieka Petras Vyšniauskas (saksofonas) ir Aleksandra Žvirblytė (fortepijonas)  

Lesia Dychko
Du romansai iš ciklo „Nuotaikos“: „Buvo rami ir tamsi naktis“  ir  „Valtelėje“  pagal Lesjos Ukrainkos eiles  
Atlieka Larysa Loboda (sopranas, Ukraina), akompanuoja Raminta Gocentienė (Lietuva) 

Bronius Kutavičius
Koncertas „Disputas su nepažįstamuoju“ dviem fortepijonams ir fonogramai, antroji ir trečioji dalys  
Atlieka fortepijonų duetas Zbignevas Ibelhauptas ir Rūta Rikterė  

Viktor Rekalo
Trys miniatiūros iš siuitos „Septynios paprastos aušros“  
Atlieka kūrinio autorius Viktor Rekalo (violončelė, Ukraina) 

Valentin  Silvestrov
„Malda Ukrainai“   
Atlieka Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kamerinis choras  (meno vadovas ir dirigentas Gintautas Venislovas), Viktor Rekalo (violončelė, Ukraina) 

Linas Rimša
Missa Lituana / Agnus Dei   
Atlieka Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kamerinis choras,  Raminta Naujanytė-Bjelle (vokalas) 
Diriguoja  Gintautas Venislovas 

Gintautas Venislovas 
„Ukrainai“ kūrinio premjera  
Atlieka Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kamerinis choras (meno vadovas ir dirigentas Gintautas Venislovas). Solistai:  Indrė Baikštytė (fortepijonas), Povilas Jacunskas (violončelė);  Raminta Naujanytė Bjelle (vokalas, elektronika), diriguoja Gintautas Venislovas.