Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

TAMAROS JURKIĆ SVIBEN (KROATIJA) PASKAITA IR REČITALIS

2019 m. spalio 9 d., trečiadienį, 16 ir 18 val.

LMTA Centriniuose rūmuose (Gedimino pr. 42, Vilnius) 

PIANISTĖS TAMAROS JURKIĆ SVIBEN (KROATIJA) PASKAITA IR REČITALIS 


16 val. 
LMTA Juozo Karoso salėje 

DOC. DR. TAMAROS JURKIĆ SVIBEN (ZAGREBO UNIVERSITETAS, KROATIJA) PASKAITA „XX A. KROATIJOS MUZIKINIS PAVELDAS –  TARP TRADICIJOS IR MODERNUMO“ 

Tarpdisciplininės paskaitos metu per XX a. muzikos meno prizmę bus pristatomas Kroatijos kultūrinis identitetas – šalies, turinčios turtingą istoriją ir daugiasluoksnę kultūrą, Viduržemio jūros regiono ir Vidurio Europos kryžkelėje. Pasitelkiant kompozitorių Doros Pejačević, Blagojo Bersos, Boriso Papandopulo, Bruno Bjelinskio, Nikšos Njirićiaus, Ivano Lango, Božidaro Kunco ir Ivo Josipovićiaus stilistinius bruožus, bus atskleidžiami bendri Vidurio Europos kultūros rato (vėlyvojo romantizmo, ekspresionizmo, modernizmo, neonacionalinio stiliaus, neoklasicizmo ir šiuolaikinės muzikos) muzikos bruožai, taip pat tam tikra Kroatijos tapatumo ir neonacionalinio muzikos stiliaus specifika, vyravusi Kroatijos muzikoje nuo XX a. trečiojo iki penktojo dešimtmečio pabaigos. Paskaitos metu bus pristatytas Kroatijos tapatumo puoselėjimo per kroatų poezijos muzikinius literatūros kūrinius aspektas, taip pat bus pabrėžtas kroatų kalbos, poezijos ir muzikos ryšys kaip patriotinės idėjos perdavimo sinergija, pateikiant muzikinių scenų ir vokalinių-instrumentinių kūrinių pavyzdžius. Atsižvelgiant į muzikinių stilių įvairovę ir individualius kompozitorių ryšius bei koncepcijas, tarpdisciplininė paskaita sudarys galimybes kultūriniam sąmoningumui bei suvokti XX a. pirmosios pusės Kroatijos muzikos ir kultūros skirtingų meninių stilių įvairovę ir vienalaikiškumą.


18 val.
LMTA Didžiojoje salėje

TAMAROS JURKIĆ SVIBEN (KROATIJA) REČITALIS

PROGRAMA

Dora Pejačević (Našice 1885–Miunchenas 1923) 
Rožė, iš ciklo „Gėlių gyvenimas“, Op. 19 
Noktiurnas, Op. 50 Nr. 2 Fis-dur

Blagoje Bersa (Dubrovnikas  1873–Zagrebas 1934) 
Melancholija, Op. 76

Boris Papandopulo (Bad Honefas 1906Zagrebas 1991
Fragmentas iš operos „Sunčanica“, Op. 50c 

Bruno Bjelinski (Triestas 1909–Silba 1992) 
Gėlės Skarlačiui
Trispalvė našlaitė – Hiacintas – Našlaitė – Katilėlis

Ivana Lang (Zagrebas 1912–Zagrebas 1982) 
Keturios kompozicijos, Op. 50: 
Vaikų žaidimas 
Valsas 
Paslaptingais žingsneliais 
Tokata

Božidar Kunc (Zagrebas 1903–Detroitas, Mičiganas 1964)  
Sonata Nr. 4, Op. 43 As-dur:
Allegretto moderato 
Andante sostenuto 
Presto

Ivo Josipović (Zagrebas 1957)
Diabolezza

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame! 


Tamara Jurkić Sviben

Pianistė ir mokslininkė Tamara Jurkić Sviben gimė Puloje (Kroatija). Fortepijono studijas baigė Zagrebo muzikos akademijoje Juricos Murajo klasėje (1991-1995). Meistriškumo siekė  École Normale  A. Cortot Paryžiuje Monique Mercier klasėje (1995-1996). Zagrebo muzikos akademijoje baigė magistrantūros menų studijas, kurių tema buvo „Kroatijos ir Amerikos 20 a. pirmos pusės muzika – tapatybė ir globalizacija“ (2001-2002) bei menų magistro studijas Vladimiro Krpano klasėje, kurių tema – „Kroatų kompozitorių Božidaro Kunco ir Ivanos Lang revalorizacija“ (2002-2006). Zagrebo universiteto Kroatijos studijų fakultete 2016 m. įgijo daktaro laipsnį, apgynusi disertaciją tema „Šiaurės Kroatijos žydų kilmės muzikantai nuo 1815 m. iki 1941 m.“; darbo vadovas akademikas Stanislavas Tuksaras. T. Jurkić Sviben jau daugelį metų dėsto fortepijoną, o nuo 2007 m. jos pagrindinės mokslinių tyrimų sritys – kroatų muzikos menas, kultūra ir kroatų tapatumas.

Nuo 2019 m. Zagrebo universiteto Pedagogikos fakulteto docentė, kurios dėstymo sritys yra  kroatologiją, menai ir muzikos menas. Pianistė įrašė tris solinius CD (Croatia Records), tris kamerinės muzikos CD (Cantus) bei dalyvavo dviejuose įrašuose Australijoje (Hammerings Records). Pianistė koncertuoja savo šalyje ir užsienyje (Australijoje, Kanadoje, Indijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Italijoje, Didžiojoje Britanijoje, Izraelyje, Graikijoje, Vengrijoje, Kosove, Nyderlanduose, Prancūzijoje, Danijoje, Islandijoje) kaip solistė ir kamerinės muzikos atlikėja, propaguoja Kroatijos muzikinį paveldą, kuris dažnai skamba ir Kroatijos radijuje.

Tamara Jurkić Sviben yra Koatijos muzikų sąjungos, Kroatijos muzikologų sąjungos ir Kroatijos pedagogų-rašytojų draugijos narė. Vadovauja Kroatijos kultūros sąjungai „Matica hrvatska“, taip pat yra kultūros paveldo studijų ir propagavimo draugijos „Tamar“ pirmininkė bei Kroatijos muzikų sąjungos Zagrebo skyriaus pirmininko pavaduotoja.

Rektoriaus Prizo laimėtoja (1993 m. ir 1995 m.) studijų metu ir Pedagogikos fakulteto Dekano Prizo laimėtoja (2015 m.) už mokslinę veiklą ir pedagoginį darbą.