Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Virtualiai: spektaklis „Sapnas“ 

2020 m. gegužės 11 d., pirmadienį, 19 val. 

tv.lmta.lt

Spektaklis „Sapnas“ 

Režisierė – Kamilė Gudmonaitė 

Kostiumų dailininkė – Liucija Kvašytė 

Vaidina: Danas Kamarauskas, Mantas Zemleckas, Gražvydas Staigvilas, Aurimas Bačinskas, Balys Ivanauskas, Gytis Laskovas, Arnas Ašmonas, Edgaras Žemaitis.

Gieda: Rūta Žibaitytė, Gintarė Kulikauskytė, Danguolė Petrikaitė, Paulina Simutytė, Jovita Skardžiūtė.

Koprodukcija: teatras „Utopia“, Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras. 

Filmuota 2016 m. sausio 22 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje.


Spektaklio kūrėjai sprendžia esmines žmogaus tapatumo problemas pasaulyje, kuris čia, sapne, yra groteskiška mokykla. „Du kart du“ tampa žmogaus gyvenimo prasmės klausimu, o žodžiais išsakyta mintis netenka dalies tiesos ir supaprastina ją. Tai kova tarp logikos ir iracionalaus žmogaus prado, kurio taip bijoma mūsų „sveikame“ pasaulyje. Erdvė ir laikas – neegzistuoja. Fantasmagoriški sapno veikėjai mėgina atidaryti duris, o kiekviename žmoguje nukryžiuojamas jo Kristus. Plonytėje riboje tarp sapno ir nubudimo ateina giliausios mintys, nevaržomos logiško kasdienybės mąstymo. Kas yra durys? Gal durų nėra? Ar du kart du tikrai yra keturi? Ar galima suskaičiuoti iki begalybės? 

Spektaklis „Sapnas“ – režisierės Kamilės Gudmonaitės debiutas teatre. Vos gimęs spektaklis buvo parodytas dviejuose Italijos teatro festivaliuose, viename jų – Spoleto – dalyvavo konkursinėje programoje ir laimėjo pirmąją vietą jaunojo teatro kategorijoje. 2015 m. „Sapnas“ buvo apdovanotas net dviem tarptautinio Brno teatro festivalio „Encounter“ (Čekija) prizais: pagrindiniu festivalio apdovanojimu už režisūrą ir studentų žiuri apdovanojimu. 2015 m. rudenį K. Gudmonaitės „Sapnas“ dalyvavo „Sens Interdits“ festivalyje Lione, Prancūzijoje, taip pat rodytas Romoje „Teatro INDIA“ scenoje. 2016 m. lankėsi Milane, kur buvo įvertintas „Prize Il Teatro Nudo di Teresa Pomodoro 2016“ prizu.