Scenaristo Jonathano Hourigano paskaita Klaipėdos fakultete

Rugsėjo 6 d. 15 val. LMTA Klaipėdos fakulteto Mokomajame teatre vyks rašytojo, režisieriaus, scenaristo Jonathano Hourigano paskaita „Scenarijaus rašymas – įkvėpimas ir prakaitas“ („Screenwriting – inspiration and perspiration“) ir projekto „Nordbaltic Incubator 2018: dokumentinė Klaipėda“ pristatymas.

Jonathan Hourigan

Paskaita vyks anglų kalba. Įėjimas laisvas.

Turbūt labiau nei bet kuri kita kūrybinio rašymo sritis, scenarijaus rašymas apjungia taisykles, sąlygiškumą ir paskirtį į bendrą struktūrą. Kodėl taip yra? Kaip tai paveikia įkvėpimą ir kūrybiškumą? Kaip scenaristai tokiomis sąlygomis gali sukurti išskirtinį kūrinį? Paskaitos metu bus rodomi keli trumpametražiai filmai, aptariamas jų siužetas, veikėjai ir temos, bus pristatomos praktinės užduotys tobulėjimui. Po paskaitos vyks studentų konsultacijos su lektoriumi.

Jonathanas Houriganas – Oksfordo universiteto ir Nacionalinės kino ir televizijos mokykos absolventas, rašytojas, režisierius, mokytojas ir scenarijaus konsultantas. J. Houriganas yra dirbęs asistentu Roberto Bressono filme „Pinigai“ („L’Argent“). Šiuo metu jis vadovauja Scenarijaus rašymo skyriui Londono kino mokykloje.