Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Šiaurės šalių palaikymas Ukrainos muzikams ir menininkams

Šiaurės šalių muzikos akademijų asociacija ANMA (Association of Nordic Music Academies) išreiškė palaikymą Ukrainos aukštojo muzikos mokslo sektoriui.

Asociacijos kreipimesi ANMA reiškia gilią užuojautą ir palaikymą visiems Ukrainos žmonėms ir konkrečiai – Ukrainos muzikams ir menininkams.

ANMA taip pat išreiškia susirūpinimą ir palaikymą muzikos institucijoms, daugelis kurių yra ANMA narės arba asocijuotos narės, esančios Rusijos kaimyninėse šalyse.

ANMA smerkia Rusijos vyriausybės agresiją ir visus jos smurto veiksmus. Karas yra tiesioginis išpuolis prieš pagrindinius Europos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimo principus – teisinę valstybę, nesmurtą ir akademinę laisvę.

ANMA kviečia visas nares imtis ir palaikyti iniciatyvas, remiančias muzikos studijas Ukrainoje, ir priimti pabėgėlius menininkus į vietos bendruomenes.

Siūlomos iniciatyvos: 

  1. Trumpalaikė ir greita pagalba – tiesioginis dialogas su Ukrainos aukštosiomis muzikos mokyklomis, padėsiantis nustatyti svarbiausius poreikius.
  2. Galimybė Ukrainos studentams ir darbuotojams naudotis turimais ištekliais; pavyzdžiui, nuotoliniais mokymais, internetine prieiga prie bibliotekų ir pan.
  3. ANMA narių paslaugų ir informacijos meno srityje teikimas pabėgėliams.
  4. Studentų ar darbuotojų iniciatyvos Ukrainai remti, vyksiančios artimiausių savaičių laikotarpiu.
  5. Dėmesys kitų nukentėjusių studentų ir darbuotojų poreikiams ir gerovei.

ANMA tiki, kad muzika ir menas – tai laisva žmogaus raiška, ir mano, kad karas yra absoliučiai netoleruotinas.

LMTA informacija
2022 03 03