Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

„Šoblės“ studentų kino festivalis grįžta

Vasario 15-17 dienomis Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, jau tryliktą kartą vyks Kino ir televizijos katedros studentų organizuojamas „Šoblės“ kino festivalis. Tai išskirtinis, vienintelis tarptautinis studentų kino festivalis Lietuvoje bei visose Baltijos šalyse. Festivalio tikslas – supažindinti žiūrovus su studentišku, trumpu kinu, jo aktualijomis, tendencijomis ir kūrėjais, suteikti jaunajai kino kartai galimybę ir vietą parodyti savo kūrinius.

Šių metų festivalio tema – „Išsikraustymas“- kviečia kalbėti apie jaunų žmonių augimą ir naujas pradžias.  Šiemet LMTA studentai atsisveikins su senaisiais, istoriniais akademijos namais – Sluškų rūmais, tad čia „Šoblės“ kino festivalis vyks paskutinį kartą. Tai atliepia ir šiųmetinis festivalio šūkis – „It’s a wrap!

Festivalyje netrūks nei Lietuvos, nei užsienio kūrėjų darbų. Svečiai turės galimybę išvysti septynias filmų programas, tarp kurių konkursinės Nacionalinė ir Moksleivių programos, kuriose dėl žiūrovų ir žiuri įvertinimo varžysis geriausi metų Lietuvos studentų ir moksleivių, tik pradedančių gilinti savo kino žinias, filmai. Taip pat sugrįš tradicija tapusi „Šablevičiaus ir draugų“- kino katedros įkūrėjo Henriko Šablevičiaus ir jo amžininkų, senosios lietuvių dokumentikos grandų, – filmų programa.

Festivalyje bus galima ir išvysti paskutiniųjų metų tarptautinio studentiško kino grietinėlę – lankytojai bus kviečiami į „Studentiškų festivalių favoritų“ programą, kurią sudarys filmai, rodyti ir laimėję prizus svarbiausiuose pasaulio kino renginiuose.

Kaip ir kasmet, festivalis kvies svečius ne tik žiūrėti filmų. „Šoblėje“ vyks skirtingų kino specialybių dirbtuvės, konkursai, žaidimai ir protmūšiai. Viena reikšmingiausių veiklų festivalyje – dirbtuvės kinu besidomintiems moksleiviams, skirtos susipažinti su skirtingomis kino profesijomis, studentų filmų gamyba bei Akademija. Festivalio metu vyks ir trijų dienų dirbtuvės „Pasirengimo gamybai seminaras ir tvarus filmų kūrimas: išsamus supratimas apie tvarią filmų kūrimo praktiką ir principų taikymą studentų filmuose“, kurias ves Daiga Livčāne, Latvijos prodiuserė ir Latvijos kultūros akademijos audiovizualinio meno katedros dėstytoja.

Taip pat festivalio metu į Vilnių atvyks „Nordfilm“ Šiaurės Europos kino mokyklų tinklui priklausančių aukštųjų mokyklų studentai iš Estijos, Suomijos ir Švedijos.

Nors „Šoblės“ kino festivalis yra kino šventė, reaguodami į Rusijos karą prieš Ukrainą, festivalio organizatoriai jau trečius metus rinks lėšas paramos organizacijai „Mėlyna ir geltona“. Be to, į festivalio ekraną grįš specialioji Ukrainos studentų filmų programa.

13-asis Šoblės“ kino festivalis – vasario 15-17 dienomis, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Sluškų rūmuose (T. Kosciuškos g. 10), Vilniuje. Renginys nemokamas. Visi festivalio seansai pristatomi su anglų ir lietuvių kalbų subtitrais.

Organizaciniai partneriai: Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, LMTA kino ir TV katedra, LMTA Studentų Atstovybė.

Informaciniai partneriai: „Skalvijos“ kino centras.

 

Festivalio event’as https://fb.me/e/3qYMMPhyW,

Festivalio FB https://www.facebook.com/sobles.kino.klubas

Festivalio IG https://www.instagram.com/soble.filmfestival/