Studentų verslumo ir kūrybiškumo ugdymas
2018 metais Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija kartu su septyniomis Lietuvos aukštosiomis mokyklomis – Alytaus kolegija, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Kauno technologijos universitetu, Vilniaus dailės akademija, Vilniaus Gedimino technikos universitetu, Vilniaus kolegija ir Vytauto Didžiojo universitetu pradeda vykdyti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą „Studentų ir dėstytojų verslumo ir kūrybiškumo ugdymas plėtojant kultūros ir kūrybinių industrijų verslo idėjas Alytaus regione“ (projekto Nr. 09.3.1-ESFA-K-731-01-0035).
Pasiryžimą inicijuoti projektą paskatino galimybė projekto veiklas skirti kultūros ir kūrybinių industrijų (KKI) sektoriaus plėtrai bei reikalavimas jas vykdyti tarpdisciplininėse komandose, apjungiant skirtingų studijų sričių studentus ir dėstytojus. KKI yra laikomos viena veržliausių ir sparčiai augančių verslo sričių, pasižyminčių inovatyviais sprendimais, lankstumu prisitaikant prie ekonominių ir technologinių pokyčių bei socioekonominės aplinkos. KKI sektorius išsiskiria efektyviu išteklių panaudojimu, stipria įtaka socialinei sanglaudai, lanksčia ir modernia rinkodara, ekologiškų sprendimų taikymu, stipriomis sąsajomis su vietos bendruomenių ekonominiu ir socialiniu augimu, efektyvumu atgaivinant postindustrines teritorijas. Dėl to kūrybinės ekonomikos skatinimas yra perspektyvi ilgalaikė investicija į šalies ūkį. Tačiau KKI specialistai, dirbdami individualiai ar mažose įmonėse, sukauptą kompetenciją naudoja siaurose vertės kūrimo grandinėse. Šios spragos neužpildo ir aukštosios mokyklos, nes formalus studijų pobūdis nesuteikia galimybių organizuoti tarpdisciplininio ir tarpsektorinio bendradarbiavimo mokymosi veiklų ir praktinio patyrimo įvairovės.
Projekto tikslas – plėtoti verslumo ir kūrybiškumo gebėjimų ugdymo kokybę aukštosiose mokyklose sudarant sąlygas į studijų procesą įtraukti kūrybines veiklas tarpdisciplininėse komandose, skirtas studentų ir dėstytojų kūrybiškumo ir verslumo kompetencijų ugdymui bei nukreiptas į socialiai atsakingo kultūros ir kūrybinių industrijų verslo idėjų Alytaus regione generavimą. Mokymų ciklas yra sudarytas kaip vientisas integralus verslumo, socialinio verslumo ir kūrybiškumo kompetencijų ugdymo modulis, apjungiantis šiuos komponentus:
• Verslumo, socialinio verslumo ir kūrybiškumo kompetencijų ugdymą.
• Praktinį patirtinį mokymąsi (learning-by-doing) tarpdisciplininėse įvairių mokyklų dėstytojų ir studentų komandose.
• Realių Alytaus regiono socialinių ir ekonominių problemų sprendimų paiešką bei pristatymą suinteresuotiems vietos savivaldos ir verslo atstovams.
Siekiant sukurti verslui būdingą konkurencinę aplinką, kūrybiniai komandų darbai bus vertinami organizuojant konkursą: pirmame etape išrenkamos septynios perspektyviausios verslo idėjos tolesniam vystymui, antrajame – geriausias socialinio kūrybinių industrijų verslo planas Alytaus regionui.
Numatoma projekto trukmė – 20 mėn. Projekto metu verslumo ugdymo renginiuose dalyvaus 210 Alytaus kolegijos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vilniaus kolegijos ir Vytauto Didžiojo universiteto studentų ir dėstytojų.
Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija