Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

„Susikalbėjimai Didžiojoje“ – su teatro režisieriais G. Padegimu ir A. Špilevojumi

Lietuvos muzikos ir teatro akademija tęsia kartų dialogų ciklą „Susikalbėjimai Didžiojoje“, skirtą Akademijos 90 metų jubiliejui. Jau šį penktadienį, kovo 17 d., vyks susitikimas su skirtingų kartų teatro režisieriais – profesoriumi Gyčiu Padegimu ir Aleksandru Špilevojumi. Pokalbį moderuos teatro kritikė ir tyrėja, LMTA Meno ir mokslo prorektorė Ramunė Balevičiūtė. Renginys vyks LMTA Didžiojoje salėje. Pradžia 18 val., įėjimas laisvas.

Gytis Padegimas. Sauliaus Serapino nuotrauka iš www.padegimas.com

Gytis Padegimas – žymus Lietuvos teatro režisierius, LMTA Klaipėdos fakulteto profesorius. Lietuvos ir užsienio teatruose jis pastatė per 100 spektaklių. G. Padegimo darbai buvo rodomi Nacionaliniame Kauno dramos teatre, Valstybiniame jaunimo teatre, Šiaulių dramos teatre ir kitose scenose, režisierius pastatė muzikinių spektaklių Nacionaliname operos ir baleto, Kauno ir Klaipėdos valstybiniuose muzikiniuose teatruose, sukūrė televizijos pastatymų.

G. Padegimas yra ne tik teatro praktikas, bet ir teoretikas, pedagogas, organizatorius, rašytojas. Už savo kūrybinę meninę veiklą režisierius yra pelnęs svarbių apdovanojimų, tarp kurių – „Fortūna“ už ilgametį indėlį į Lietuvos kultūrą ir meną, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija už Kauno miesto kultūrinio gyvenimo puoselėjimą ir istorinių Kauno kultūros asmenybių garsinimą, Lietuvos kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius.

Aleksandras Špilevojus. Arvydo Gudo nuotrauka

Aleksandras Špilevojus yra režisierius, dramaturgas, aktorius, pedagogas, LMTA doktorantas. A. Špilevojus kuria spektaklius ne tik Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre, kurio meno vadovas jis yra, bet dirba ir kituose Lietuvos teatruose, dalyvauja įvairių Europos šalių kino projektuose. Jau pirmoji A. Špilevojaus pjesė „Neišmoktos pamokos“ sulaukė daug dėmesio ir apdovanojimų, o jos pastatymas 2016 m. buvo ir menininko debiutas. 2018 m. jam buvo skirta Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija, o 2019 m. – „Auksinis scenos kryžius“ už Šiaulių dramos teatre paties režisuoto spektaklio „Bagadelnia“ dramaturgiją. 2020 m. A. Špilevojus pelnė geriausio režisieriaus apdovanojimą Dalios Tamulevičiūtės teatro festivalyje už spektaklį „Irano konferencija“.

Atėjus į susitikimą su teatro režisieriais, taip pat galima aplankyti LMTA Centrinių rūmų antrajame aukšte veikiančią parodą „90 stabtelėjimų. Sugauk sėkmę!“, skirtą LMTA jubiliejui. Joje eksponuojami ypatingi LMTA dėstytojų, profesorių, meno kūrėjų, atlikėjų daiktai.

„Susikalbėjimai Didžiojoje“ su Gyčiu Padegimu ir Aleksandru Špilevojumi – kovo 17 d., penktadienį, 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42). Įėjimas laisvas.

LMTA informacija
2023 03 16