Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Sutartinių ir flamenko susitikimai: Valensija

Lietuviškosios sutartinės bei andalūziškasis flamenko ir vėl susitiko scenoje, tik šį kartą Valensijoje esančiame Istorijos muziejuje. Tarptautinis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojos dr. Brigitos Bublytės projektas „Sutartinių ir flamenko susitikimas“ (Encuentro de Sutartinės y Flamenco) tapo ne tik tęstine menininkės kūrybine veikla, bet ir tarpkultūrinių procesų tyrinėjimo pagrindu. Abi šios tradicijos yra įtrauktos į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo apsaugos konvenciją. 

2019 m. lapkritį Brigita Bublytė vyko su dėstymo vizitu į Valensijos konservatoriją (Conservatorio superior de música „Joaquín Rodrigo“) pagal „Erasmus+“ programą. Paskaitų  tema – „Įvadas į sutartines: teorija ir praktika“.  Šiame dėstymo ir kūrybos procese dalyvavo ir LMTA šiuolaikinio šokio katedros trečio kurso studentė Ugnė Kavaliauskaitė bei vaidybos studentė Rugilė Sabonytė. Vizito metu B. Bublytė ir studentės repetavo su profesionaliais flamenko muzikantais iš Valensijos: Oscaru de Manueliu (fleita), Juanu de Pilaru (flamenko gitara), Fernando Lucasu (vokalas).

Lapkričio 29 d. šio flamenko ir sutartinių susitikimo rezultatai buvo pristatyti Valensijos istorijos muziejaus erdvėje, kurioje susirinko publika iš visos Ispanijos. Prie projekto prisijungė Lietuvos konsulatas Valensijoje bei Ispanijos lietuvių bendruomenė, o kostiumus pasirodymui sukūrė lietuvių dizainerė Rima Pocevičienė, šiuo metu gyvenanti Sevilijoje.

Kviečiame paklausyti ir pažiūrėti ištraukų iš šio įvykio: 

LMTA Teatro ir kino fakulteto informacija
2020 01 24

Nuotraukos Vilmos Dobilaitės: