Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Sveikiname LMTA studentus – konkurso „Vox juventutis“ laureatus

Sveikiname LMTA studentus – XIII jaunųjų kompozitorių kūrinių chorui konkurso „Vox juventutis“ laureatus! I vietą laimėjo Beata Juchnevič su kūriniu „Finding the Light“, Jurgiui Kubiliui už kūrinį „Pavasario madrigalas“ atiteko II vieta ir Vilniaus miesto savivaldybės choro „Jauna muzika“ prizas, III vieta skirta Salomėjai Petronytei už kūrinį „What will they do“. Daugiausiai publikos simpatijų pelnė Adomas Gražinis už kūrinį „Nelieskite mėlyno gaublio“.

Konkurso laureatai su prof. Vaclovu Augustinu. Organizatorių nuotr.

Konkurso baigiamieji koncertai, kuriuose nuskambėjo laureatų ir finalininkų kūriniai, vyko gegužės 31 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje ir birželio 2 d. Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje. Kūrinius atliko prof. Vaclovo Augustino vadovaujamas choras „Jauna muzika“.

Konkursas „Vox juventutis“ vyko dviem etapais: į antrąjį turą – viešą atlikimą koncerte – šį kartą pateko devynios kompozicijos. Be minėtų apdovanojimus pelniusių kūrinių – tai Ievos Parnarauskaitės, Mantvydo Pranulio, Imanto Šimkaus, Mykolo Treščenkino ir Viltės Žakevičiūtės opusai.

Šiemet Lietuvoje minint kompozitoriaus, chorvedžio ir vargonininko Juozo Naujalio 150-ąsias ir kompozitoriaus Eduardo Balsio 100-ąsias gimimo metines, konkurso dalyviai galėjo savo kūrinius susieti su šiomis asmenybėmis.

Kūrinius vertino komisija: kompozitoriai Zita Bružaitė, LMTA docentas dr. Ramūnas Motiekaitis, Donatas Zakaras, chorų dirigentai Tomas Ambrozaitis ir Erika Žilinskaitė.

Konkursas „Vox juventutis“ siekia auginti kompozitorius, kurie profesionaliai rašytų muziką chorui. Konkursiniai kūriniai turėjo atitikti šiuos kriterijus: kompozitoriai turėjo atsižvelgti į žmogaus balso ir choro galimybes; pageidautina, jog kūrinys komunikuotų su atlikėju ir būsimu klausytoju; autorius turėtų atkreipti dėmesį į notaciją, kuri turėtų būti informatyvi ir taisyklinga. Anot „Vox juventutis“ įkvėpėjo, kompozitoriaus ir dirigento, LMTA Kompozicijos katedros vedėjo prof. Vaclovo Augustino – tai minimalūs reikalavimai, kurių turėtų paisyti kiekvienas rašantysis chorui.

Geriausi konkurse pasirodę kūriniai leidžiami natų serijoje „Vox juventutis“, kuri pristatoma tarptautinėse mugėse, įvairiuose Europos chorų festivaliuose ir konkursuose.

Konkursą „Vox juventutis“ rengia Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ ir Lietuvos kompozitorių sąjunga. Projekto partnerė – Viešoji įstaiga „Lituania Cantat“. Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. 

LMTA naujienos 
2019 06 03