Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Sveikiname Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus!

Sveikiname Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojus bei alumnus – Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatus! Tai – Kino ir TV katedros profesorius, kino režisierius Algimantas Puipa, Vaidybos ir režisūros katedros docentė, aktorė Viktorija Kuodytė, LMTA absolventės – operos solistė Asmik Grigorian, kompozitorės Zita Bružaitė ir Lina Lapelytė, dramaturgė Vaiva Grainytė ir režisierė Rugilė Barzdžiukaitė. 

Režisierius Algimantas Puipa ir aktorė Viktorija Kuodytė. „Garsų pasaulio įrašų“ archyvas

ENGLISH 

Kaip rašoma Kultūros ministerijos informacijoje, kino režisierius Algimantas Puipa premiją pelnė už kino vaizdų poetinę realybę, operos solistė Asmik Grigorian – už vokalinį meistriškumą ir įspūdingą artistinę įtaigą, kūrybinė grupė: Rugilė Barzdžiukaitė, Vaiva Grainytė ir Lina Lapelytė – už įkvepiantį bendradarbiavimą, kuriant aukščiausio lygio kritinį meną, kompozitorė Zita Bružaitė – už muzikos universalumą ir emocinį atvirumą, aktorė Viktorija Kuodytė – už asmenybės žymę šiuolaikiniame teatre. Taip pat apdovanotas rašytojas Saulius Šaltenis – už daugialypę literatūrinę kūrybą ir išskirtinį stilių.

Asmik Grigorian. Nuotrauka iš LMTA archyvo

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas pasidžiaugė, kad nuo 1989 metų teikiamos Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos įsitvirtino kaip aukščiausio lygio mūsų meno ir kultūros įvertinimas, nepaisant jokių politinių ar komercinių interesų. „Vertinami visų pirma meno pasiekimai, kūrėjų reikšmė mūsų valstybei ir visam pasauliui. Šiemet galime pasakyti, kad mūsų menininkai ne tik siekia prilygti pasauliniam kontekstui, bet yra ir jo lyderiai. Per tuos Nepriklausomybės atkūrimo metus mums yra pavykę įveikti XX amžiaus istorijos nulemtą atotrūkį nuo Vakarų kultūros ir meno, ir šiandien mūsų menininkų vardai yra pasaulinėse viršūnėse“, – sakė kultūros ministras.

Lina Lapelytė, Vaiva Grainytė ir Rugilė Barzdžiukaitė. Nuotrauka iš L. Lapelytės archyvo

Pasak Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkės, literatūrologės prof. Viktorijos Daujotytės-Pakerienės, komisija dirbo susitelkusi, atsakingai ir savarankiškai, prisiimdama vertinimo atsakomybę.  „Tarp šių metų laureatų didelė ir graži moterų kūrėjų persvara. Esame tikri, kad ateina išsilyginimo laikas“, – pažymėjo komisijos pirmininkė.

Komisijos  nariai – kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas, architektas Audrius Ambrasas, teatro ir kino aktorius Juozas Budraitis, muzikologė Jūratė Katinaitė, teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė, filosofas Nerijus Milerius, skulptorius ir filmų kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, literatūrologė Jūratė Sprindytė, kino režisierius Audrius Stonys ir menotyrininkė Jūratė Tutlytė.

Zita Bružaitė. Nuotrauka iš LMTA archyvo

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija šiemet vertino daugiau kaip keturiasdešimt visuomenės pasiūlytų kandidatų veiklą kultūros ir meno srityje ir iš šio sąrašo iš pradžių atrinko dvylika pretendentų gauti premijas.

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius 7 metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą.

Kasmet skiriamos premijos yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio. Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatų diplomai ir ženklai įteikiami Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga. // 2019 12 17