Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Sveikiname Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatus

Šiandien, kovo 9 d., LR Vyriausybės rūmuose teikiamos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Sveikiname premiją pelniusius LMTA bendruomenės narius – altininką, profesorių Petrą Radzevičių, choreografę, šiuolaikinio šokio atlikėją, docentę Airą Naginevičiūtę-Adomaitienę, kino operatorių, Kino ir televizijos katedros dėstytoją Algimantą Mikutėną – bei LMTA alumnę kompozitorę Žibuoklę Martinaitytę Rosaschi.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus. Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 Vyriausybės kultūros ir meno premijų. Premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių.

Vyriausybės kultūros ir meno premijas taip pat pelnė meno istorikė, parodų kuratorė Rasa Antanavičiūtė, grafikas, kaligrafas Albertas Gurskis, dailininkė Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė, baleto artistas Vytautas Kudžma, aktorė, režisierė Birutė Marcinkevičiūtė (Mar), rašytojas Jaroslavas Melnikas, tapytoja Audronė Petrašiūnaitė, menininkė Laisvydė Šalčiūtė.

Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijai vadovavo poetas, publicistas dr. Liutauras Degėsys. Komisiją sudarė violončelininkas Mindaugas Bačkus, architektė Gražina Janulytė-Bernotienė, teatro ir kino kritikas Vaidotas Jauniškis, Ministro Pirmininko patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Unė Kaunaitė, fotomenininkas Alvydas Lukys, aktorė Dalia Michelevičiūtė, menotyrininkas Ernestas Parulskis, kino kritikė Rasa Paukštytė, menotyrininkas dr. Helmutas Šabasevičius, etnologė dr. Daiva Vaitkevičienė, kultūros viceministrė dr. Gintautė Žemaitytė.

 

LMTA pagal LR Vyriausybės informaciją
2020 03 09